408 HET JACHTSLOT TEE HOEST ONDER WASSENAAR. der Heemwerf komen 3 inergen 1 hond 65 Rd. hetgeen wy zouden prefereren, also dit op geene gissingen maar op egte bescheyden gegrond is, en zoude dus het leen zyn 66 mergen 47 Roeden. Dit aangenomen wordende, gelyk men meent te moeten gedaan worden zoolang het tegendeel niet word bewesen, zoude men verder durven gissen, dat de Heemwerf zal zyn het eiland waarop het Huys ter Horst staat zooals hetzelve binnen zyne gragten legt. Doch gestelt dat de kaart waarvan wy zooeven spraaken, dog waarop geen maker nog jaar gemelt word goed is, en zoo ook de notitie die van deszelfs groote op de nummers in die kaart te vinden gemaakt is, zoude de Heemwerf maar groot zyn 2 mergen 4 h. 1 R., want deze kaart moet gemaakt zyn eer nog eenige splitsing van het leen is geschied, also de eerste splitsing in den jaare 1629 is gedaan, en also wy de landen op deze kaart met groen in geel vinden afgeteykent, concludeeren wy dat dezelve is gemaakt in het jaar 1621 door den landmeter Jan Pietersen Douw, zynde deze conclusie gegrond op hetgeen men leest in Inventaris van de stukken en muni- menten overgelegd wegens den lieer Mr. Reynier Paauw Raad in den Hoogen Rade Impet van complainte tot bewijs van zyne possessie van 't gedeelte van de Horst- laen by den Heere Hendrik van Raephorst, heere van Raephorst, onlanx beplant en geusurpeert, onder de papieren van ter Horst in het pakket F, alwaar men leest „de voorschreve heere leyt over de caerte van hofstede „ter horst in welke met groen en geel wort aangewesen „de streckinge van de Landen mitsgaders van de voor „en agterlaan tot de voors. Hofstede behoorende, gemaakt „by Jan Pietersen Douw, landmeter, den 16 Sept. 1621, „was in ’t proces voor dezen gemoveert, gemerkt S nu A.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 591