411 HET JACHTSLOT TER HORST ONDER WASSENAAR. Schepenen der vrye heerlykheid Voorschoote, van Louris dircsen kinderen en te Louris dircsen van egt opgeven, also wy nergens vinde wie die nummers in de kaart gestelt of die notitie gemaakt heeft, ook hebben wy. gesegt en bewesen hoe het ons toescheen, dat die kaart in 1621 is gemaakt, maar hoe komen er dan de allodiale landen op die in 1625, 1628, 1638, 1656, en 1658 aangekogt zyn, zoo als straks nader zal worden gesegt, want wy nu zullen overgaan om te toonen hoe en op wat conditiën de voors. allodiaale landen aan ter Horst zyn gekomen, en wel A. Eerst de party op de kaart en hierboven uyt de geallegueerde notitie genümmert «s. 3, 4, 5, 6 en '7. Hiervan vind men den transport brief in het Pakket E. n°. 1, die den 8 Juni 1625 gepasseert is voor Balliu, Schout en waary Tryntie dirxdogter lest weduwe van Pari dom en Dirck Louriszoon c. s. zaamen testamentaire erfgenaamen van van Paridom, transporteren aan Johan Michielse Vaerlaer seeckere woonlage als huyssinge, schuyr, barch, potinge, met de landen daaraan behoorende, ’t saamen groot volgens de meting gedaan by Mr. Adriaan de Bruyn gewone landmeter van Reynlandt 5 mergen 3 hond elf Hoeden (staat op de notitie boven gemelt 5 mergen 3 hond 71 Rd.) gelegen in de heerlykheyd Voor- schooten. Oost, van de Horstlaan, be]ent ten Oosten. Jacob en Gerrebrand Knotters, ten zuyden den Heerwech, ten westen Johan Michielse van Vaerlaer voors. met de horst laan, en ten noorden de voors. Knotters onder de voor- watering, en dat N.B., eerst met de belasting van twee caroli guld ’s jaars eeuwige erfpacht rente aan het St. Catharina gastlvays te Leyden, en nog met een losrente van negen pond hollands 's jaars te lossen tegen den penning sestien, bedragende in hooftgeld hondert en agt caroli

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 594