412 HET JACHTSLOT TER HOBRT ONDER WASSENAAR. guld. te 40 grooten 't stuk, aankomende de kerke tot Voorschooten, de voors. woninge en landen gekogt voor de summa van f 5000, met expresse conditie „dat de „cooper nu ende ten eeuwigen dage mitte selve woninge „en landen hebben ende behouden sal een vryen uytwech „te water tot in de Vliet toe, sonder tegensegginge „van iemand, en dit alles sonder eenige jnerkelyke schade „te doen, gelyck den cooper wederomme zal moeten „gecloogen. dat de wooninge en landen toebehoorende Jacob en Garrebrant Knotter voornoemt mede nu en ten „eeuwigen dage sullen hebben een vryen uytweg door „de sloot loopende van haare landen af, respondeerende „over de brugge in den Heerenwech, steekende te water „ende ook te gaan wegen, sonder dat men aan de oost- „syde van de sloot eenig hout sal moogen steecken off „platen, mits dat den cooper van deese woning ende „landen de sloot tot de brugge toe alleen sal onderhouden „dat men deselve bequaemelyck met een schuit of schip „sal mogen gebruycken, sonder nogthans eenige mercke- „lyke schade alvoren te doen, mits dat dezelve Knetters „gehouden zyn bewys te doen dat hetselve also is, des „deselve knotters wederom gehouden syn de brugge te „helpen onderhouden, doen repareren ende vernieuwen „als ’t selve eenigsins van nooden wesen sal.” Hieromtrent is nodig te noteren dat de erfrente ten behoeve van het St. Catharina gasthuis te Leyden door de Heer Willem Sluyskens den 28 Februari 1722 is af gelost volgens quitancie daarvan zynde onder de papieren van ter Horst in het pakket L No. 3. B. Ten tweeden de party op de kaart en notitie als voren genummert No. 1, hiervan vind men den trans portbrief in het voors. pakket E No. 4, die den 6 Maart 1628 verleden en gepasseerd is voor Balliu Schout en

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 595