413 HET JACHTSLOT TER HORST ONDER WASSENAAR. Schepenen van de vrye heerlykheid Voorschooten. waarby Jan Pietersen Uou, Notaris en Landmeter te Leyden als speciale procuratie hebbende van Jacob Jansen van Brouwershaven met advise van Heer Nicolaas van der Meer by de Ed. Mog. Heeren Staaten van Holland en Westvriesland tot de verkooping van dat land gecom mitteerd volgens octroy van de Staaten van Holland van 29 Maart 1627 publiek verkogt hebbende voor eene sumnie van f 1200 op vier termynen te betaalen, be dragende in gereeden gelde f 1085.18.8 nu transporteren aan Jan Michielse (van Vaerlaer) coopman tot Amsterdam een campe lands gelegen in de heerlykheid van Voorschot© by de Horstlaen, strekkende vau den Heerwegh tot de Vliet, belent hebbende aan de noordoostzyae de knotters tot Leyden en aan de suydwestdzyde Mees Lourtssen, groot bevonden zynee by meting van Jan Pieterse Dou geswore Landmeter twee morgens en twee en twintig roeden (stae.nde in de notitie bovengemt groot 1 merge, 5 hond 88 Roeden hetgeen weynig crediet aan die notitie geeft). C. Ten derden, de party op de kaart en notitie al- voren genummert No. 28, hiervan word de transportbrief gevonden onder de papieren van ter Horst in het pakket F No. 1, die den 4 Februari 1638 is verleden en gepas- seert voor Balliu, Schout en Schepenen van Wassenar en Zuydwyk, waarby Jacob Aryentsen van Wou c. s. alle kinderen en erfgenaamen van Martynje Pieters dogter weduwe wylen Aryed Jakobsen van Wou, transporteren aan de Heer Mr. Reynier Paau, Raad Ordinaris van den Hoogen Raarle in Holland seker stuk veenlants met een rystuyntgen ende laan, gelegen in den ambagte van Wassenaar aan de veensyde by de liorstlaan groot omtrent 10 hond (de notitie voors. zegt 1 merge 3 hond 66 Roeden) belent ten oosten den heer Ontfanger Mierop

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 596