414 HET JACHTSLOT TER HOEST ONDER WASSENAAR. 2 die verleden Schepenen ende Pieter Cornelissen, ten suyden het scheyd van Wasse naar en Voorschoten, ten westen en ten noorden Dirk Willemse Blankenburch, gekogt voor f900. „Wel ver- „staende, dat hoewel ’t voorschreve laentgen in vryen eygendom is competerende aan de tien hond landt daar „dit van gesepareert is, synen vryen uytwech sal hebben »over 't voorss. laentgen off land, weesende 't selve landt „belast met seven stuyverss jaars veenpachtf’ onAere transportbrief van deze 10 hond aan Aryen Jakobse van den 5 November 1578 word omtrent den voors. uytweg agter de woorden over het voors. laantgen bygevoegd gevonden ’t zy op 't suydeynde ofte anders daar haar believen sal en omtrent de voors. veenpagt, agter de woorden 'sjaars veenpacht nog gesegt, welcke seven stuyvers spruytende is uyt crachie van seventien stuyvers welke seventien stuyvers staande zyn op ses en twintig honden lands, van den welken ses en twintig honden lands dese tien hond gesepareert gecavelt en gedeelt is. D. l’en vierden de party op de voorgem. kaart en notitie genummert no. 29 waarvan de transportbrief ge vonden word in het voors. pakket F no. en gepasseert is voor Balliu, Schout en Schepenen van Wassenaar en Zuydwyk den 17 Juli 1656, waarbij Niesgen Jans, wreduwe van Jan Pietersen, bygenaamt Jan Piet Leuntgen voor de eene. helft en Weesmeesteren van Wassenaar en Zuydwyk als oppervoogden van d’on mondige nagelaten weeskinderen van voors. Jan Piet Leuntgen voor de wederhelft, transporteren aan dhr. en Mr. Reynier Paauw, President in den Hoogenrade in Holland seker stuk hoog of weyland gelegen aan de horst- laan in den ambachte van Wassenaar, belent ten suyden de scheyding tusschen Wassenaar en Voorschoten, ten westen d’ heer Raedsheer Paauw voornoemt, en ten noorden

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 597