415 HET JACHTSLOT TEE HOEST ONDER WASSENAAR. de Rynlaan (in zekeren schuldbrief aan voors. transport brief geannexeert, wordt de belending opgegeven ten oosten de horstlaan, ten suyden de scheydinge tusschen Wassenaar en Voorschoten, ten westen de wed. en erf- genaamen van Arien Jakobse van Wouw, en ten noorden de Ryelaan) en dit met belasting van drie stuyvers vier penningen veenpacht ’s jaars, wesende een pacht aan komende den Heer van Wassenaer, verkogt voor 650. de groote van dit land staat in den transportbrief' niet gemelt, dog in de voors. schultbrief word hetselve ge- segt groot te zyn 5 hond 77 Roeden, maar by volgende transporten word de groote opgegeven 5 hond 7 5 roeden, dog in de voorgemelde notitie op een merge twee hond agt en dertig roeden. E. Ten vyfden omtrent de party in de voorschreve kaart en notitie gespecificeert met no. 30 vind men de transportbrief in het voors. pakket F no. 3, die verleden en gepasseert is voor Balliu Schout en Schepenen van Wassenaer en Zuydwyk den 30 April 1658, waarby Jan Jochims c. s. ’t samen kinderen en erfgenaamen van Jochim Jans Dane transporteren aan de Heer Mr. Rey- nier Paauw, President van den Hoogen Raade in Holland seker stuk hooy of weyland groot omtrent derde halve merg en gelegen in den ambachte van Wassenaer zynde aldaar belent en de gelegen ten oosten de hofstede van Roosenburch, ten suyden Anthonis Heynerickssen, ten westen de Horstlaan, en ten noorden de sloot leggende neffens de laan van Roosenburch voors. ende dit niette belastinge van een veenpacht van agt en een halve stuyver 'sjaars, aankomende den huyse van Wassenaar, verkogt voor f 1235:de groote van deze party word op de gemelde notitie gestelt 2 mergen 2 hond 84 roeden. Alle welke partyen zoo leen als allodiaal hiervoren

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 598