K R O N Y K, loopende van 1 Augustus 1895I Mei 1896. 3;. 5 10 15 17 ■18 20 24 (lelijke medewerking i aan de vrien- Dusseldorp. ■1895 1 Aug. r> Deze kronyk is wat het jaar 1896 betreft te danken ji.:--. van <ien iieer yy c van p-u De Heer A. J. Heitmann, eerste bediende bij de firma A. Hack, herdenkt zijn 25-jarig jubileum. Door -den Heer A. de Jong, scheepsbouwmeester te Schevenin- gen. is de scheepstimmerwerf van de firma De Zeeuw te Vlaardingen aangekocht, om op die wijze het repa- ratiewerk aan de Scheveningsche vloot, en den aan bouw van nieuwe vaartuigen te kunnen behouden. De Scheveningsche vakvereeniging neemt het initiatief voor een algemeene adresbeweging voor den aanleg van een zeehaven. De Heer W. J. Bolderman, secretaris v. h. armbestuur, heeft 45 jaar dienst bij de gemeente. Bernardus van Wijk is 25 jaar werkzaam geweest bij de Koninklijke rijtuigfabriek van de firma van den Bergh en Dolman. De marmeren trap, leidende van de vestibule naar de ver gaderzaal der Tweede Kamer wordt geplaatst. De balu strade is van geornamenteerd smeedwerk in heraldieken stijl, met medaillons, waarin de gekroonde W. of de staande leeuw. De bekende Afrika-reiziger Dr. Karl Peters bevindt zich te Seheveningen. Het Havenadres aan de Koningin- Regentes vastgesteld. De Haagsche tnrfdragers vieren te Rotterdam hun ge woon jaarfeest (een overblijfsel der gilden). Zij vertrekken daarheen in een versierde schuit met muziek aan boord. De Heer B. II. Heldt, lid der 2e Kamer, spreekt in de Vereen, vanhandels- en kantoorbedienden, en ontwikkelt eene stelling omtrent de dringende behoefte van ver- eeniging en samenwerking. De Kamer van Koophandel besluit in een zelfstandig adres bij de Koningin-Regentes aan te dringen op het tot stand komen van een haven te Seheveningen. Tot voorzitter van het Indisch Genootschap wordt be noemd de Heer Mr. C. Pijnacker Hordijk, in plaats van den Heer H. D. Canne, den 7en Juli overleden.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 601