2 28 Aug. 30 1 Sept. 2 4 9 -10 11 14 ■16 17 eene 20 21 T> Begrafenis van den Heer John F. Loudon, kamerheer van wijlen Z.M. den Koning op Eik-en-Duinen. Begrafenis van den Heer J. J. F. Witmer, Chef der afdeeling Financiën der Gemeente-Secretarie. Vijfentwintig-jarige ambtsvervulling van den Chef van bet station der Staatspoor-stoomtram, den Heer J. J. A. Ravelli. Installatie der Staatscommissie in zake pensioen-ver- zekering van werklieden in de Trèveszaal. Op het Plein trekt een velocipede de aandacht in beweging gebracht door benzine. Jhr. P. O. H. Gevaerts van Simonshaven heeft de be noeming als Wethouder der Gemeente aanvaard. Een aanvang wordt gemaakt met het aanbrengen van de draadgeleiding voor electrisch licht in de Koninklijke Bibliotheek, ten einde die inrichting ook des avonds toegankelijk te kunnen stellen. De muziektent in het Lange Voorhout wordt afge broken. De uitvoeringen hebben daar voor ’t laatst plaats gehad. Opening van het Institut Colonial International. Het onderzoek der kiesrechtregeling vangt in de afdee- lingen der 2e kamer aan. Uitreiking voor het front van den troep der eeremedailles van Oranje-Nassau aan den sergeant-majoor Jackson en den korporaal Hek van het reg. Grenadiers en Jagers. De bloemententoonstelling van Floraliageopend, -j- De Heei B. 0. J. H. Becking, oud-kolonel, chef van den geneeskundigen dienst van het O.-I. leger. Prinses Pauline van Wurtemberg bezoekt de residentie. De gelden voor de oprichting van een Sportterrein aan de Laan van Nieuw Oost-Indië zijn geheel gevonden. Tot hoofdcommies, chef der afd. Financiën, is door B. en W. benoemd Mr. J. W. Sraidt. Gemeenteraadszitting. Motie-Krap betreffende veilige ligplaats voor de Scheveningsche vloot. Generaal Vetter verlaat den Haag om zijn werkkring in Indië te gaan aanvaarden. H.H. M.M. de Koninginnen bezoeken het namiddag- concert van het Kurhaus. Prins Roland Bonaparte verlaat de Residentie. H.K.H. Prinses von Wied met hare dochtertjes komt hier aan.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 602