3 5? 24 Sept. 25 27 29 I Oct. 4 7 -10 -12 -17 -18 21 22 23 II.M. de Koningin-Regentes brengt een bezoek aan het Krankzinnigengesticht Bloemendaal onder Loosduinen. H.M. de Koningin-Regentes ontvangt de Russische artiste Mevr. Gouriard, ter bezichtiging van enkele der schil derstukken van deze dame. Door de Directie van het Zeebad Scheveningen is een nieuw contract gesloten voor 7 jaren met het Philharmonisch Orkest. De Directie der H. Tr. M. heeft hare plannen voor 2 nieuwe lijnen ingediend. De aanbesteding heeft plaats van het nieuwe gebouw voor ,,de Nederlanden” aan het Kerkplein, hoek Prinsenstraat. De eerste psycholochische voordracht door Mevr. Elise van Calcar in Beau Séjour gehouden. Gedachtenisviering van het Hoofdcomité van het Neder- landsche Roode Kruis van den dag waarop vóór 25 jaar de eerste ambulance van het Ned. Roode Kruis naar de Fransch-Duitsche slagvelden vertrok. Delfland neemt de werken ter verdediging van het strand te Scheveningen in oogenschouw. Men rekent op een spoedig einde. Plechtige uitreiking van het Ridderkruis der M. W. O. 4e klasse aan den Ie Luit. der Inf. v. h. O. I. Leger .1. C. van den Belt, gedetacheerd bij de II. Krijgschool. De Nationale Christen Geheel-onthouders-vereeniging houdt hare 15e algemeene vergadering. j ,lhr. G. Hartsen. Een huis no. 6'1 aan de Tulpstraat ingestort, dat een menschenleven kost. Opening der Tentoonstelling „Wolff en Deken,” in de zaal van Pulchri Studio. De zitting der- 2e Kamer wordt in de loge van den president hijgewoond door den Engelschen Staatsman William Harcourt. Onthulling van den gedenksteen voor de romanschrijf sters Wolff en Deken op het kerkhof Ter Navolging te Scheveningen. -f Ds. C. .1. G. van Hoogstraten in den ouderdom van 52 jaar. Mevrouw Rattazzi de Rute, Prinses Bonaparte bezoekt den Haag. Een 2e brochure is verschenen van Jhr. Mr. Victor de Stuers, getiteldVop eens de nieuwe rechtbank. De Wolff en Deken tentoonstelling hier ter stede ver-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 603