4 26' Oct. 28 1 Nov. 5 van 6 •13 15 16 -19 20 9 21 9 van bet Eilandje nog steeds be- van Oud-Conservatieven houdt, onder presidium van den Heer Mr. J. Heemskerk Azn. bare gebruikelijke jaarlijksche bijeenkomst. Een oude bovenwoning ingestort in het Slop van Willem Klein. Men bericht a/d. Avondpost, dat Salomon Sarluis, te Parijs leerling is geworden van Munkacsy, die tot dus ver nimmer een leerling aannam. j- De Heer W. C. A. Staring, oud-hoofddirecteur v. d. Rijkstelegraaf. -f De Heer G. J. A. Baron van Heemstra, oud-stalmeester wart men met eene expositie van Wollen dekens. (Zie Avondpost van 24 October 1895.) De Telephoon-quaestie schijnt opgelost te worden. Eene nieuwe regeling is met het Gem. bestuur getroffen. (Zie Raadszitting v. 29 October.) De Toynbee-vereeniging heeft rnetde vereeniging,,Armen zorg” het huis, a.d. Prinsegracht, hoek Lage Nieuwstraat gehuurd. In de gestaureerde vestibule van het Raadhuis zijn de. laatste vensters geplaatst die de, meerendeeis gekleurde, wapens vertoonen van de 20 eerste burgemeesters der residentie van 15601598. Er zijn thans 20 medaillons gevuld. Boven den ingang zijn aangebracht de wapens van Zuid-Holland en ’s Gravenhage. Het laatste volgens den nieuwen stijl. De gegevens werden verstrekt door den archivaris der Gemeente. 25-jarig jubilé van Mej. Benoist, directrice der naai- en hand werkschoot van de Vereeniging „Licht. Liefde en Leven.” T Mr. .1. Telting, Raadsheer van den Hoogen Raad. Vergadering van «Die Haghen. De Voorzitter deelt mede, dat hij zijn ontslag heeft genomen als Voorzitter der Huygens-Coinmissie. Onthulling van het Gedenkteeken op het graf van Dr. C. E. van Koetsveld op Eik-en-Duinen. Aan den 75-jarigen Secretaris van den Raad van Bestuur van het Koninklijk Instituut van Ingenieurs werd door een geschenk, en een bartelijke toespraak, zijn 35 jarige werkzaamheid als Secretaris herdacht. De Huygens-Com missie benoemt tot haar Voorzitter den Heer L. Wichel s. De onder den naam staande vereeniging

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 604