5 25 Nov. 26 27 4 Dee. f Jhr. W. L. 5 6-7 8 9 10 •12 van wijlen Koning Willem III. In de vergadering van bet Departement ’s-Gravenhage der Nederlandsche Maatschappij ter bevordering van Nijverheid wordt den Heer J. van Heurn de groote gouden medaille met diploma, enz. uitgereikt voor de bekroonde prijsvraag tot het verkrijgen van electrisChe kracht door windmolens, ■j- De oud-Kolonel van bet wapen der Genie van het Ned. Ind. Leger A. W. Egter van Wissekerke. De Gemeenteraad aanvaardt in bruikleen ter plaatsing in het Gem. Museum de historische galerij van Arti te Amsterdam, thans in het bezit van het gemeenteraadslid, den Heei’ .1. C. van Hattum van Ellewoutsdijk. De inspectie v. d. Schutterij afgelast wegens den guren Oostenwind op geneeskundig advies. Begrafenis op Eik-en-Duinen van den nestor der notarissen te dezer stede den Heer .1. J. G. Huygens. van Sprengler gep. generaal-majoor der Infanterie, adjudant van wijlen Z. M. den Koning en adj. i. b. d. van H. M. de Koningin. van Leent, Inspecteur v. d. Gen. dienst der f Dr. F. J. Marine. Hevige storm uit het Westen en Noord-Westen met hagel en sneeuwbuien, die veel schade aan de Scheve- ningsche dijkwerken berokkend heeft. Stranding te Scheveningen van de Noorsche bark Emanuel,” kapitein My Knudsen. Drie man der equipage met eigen boot den wal trachtende te bereiken werden door Scheveningers gered. Een vierde verdronk. De overige vier man werden door de Scheveningsche reddingboot aan wal gebracht. Dooi' eene gewijzigde inrichting der gemeentelijke politie, wordt het Kurhaus en omgeving weder teruggebracht onder het beheer van den Commissaris te Scheveningon. Een Wilhelmina-Societeit zal worden gevestigd Witte de Withstraat 38. Op het graf. op Eik-en-Duinen. is een gedenk- teeken geplaatst voor Dr. Emanuel Stein. Een .,Ds. van Hoogstraten-Vereeniging” is tot stand gekomen ten doel hebbende het behartigen op breeden grondslag van de geestelijke en stoffelijke belangen der Ned. Herv. Gemeente. Tot het. houden der «Drie jaarlijksche» in 1896 is besloten. De vereeniging

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 605