7 7 Jan. 8 9 -10 11 het 25-jarig feest als regent van het weeshuis derNed. Ilerv. gemeente. Groot Galabal ten Hove. De Regentes verscheen met Prinses Elisabeth van Waldeck. De Prinses opent het bal met den adj. van H. M. majoor Jhr. v. d. Poll. De quadrille d’honneur danste zij met den Engel- schen gezant, den heer Rumbold. Prinses Elisabeth van Waldeck, woont heden avond de Opera, .,1a Juive” bij. Installatie van den raadsheer Mr. A. Telders zitting nemende in de kamer van Burgerlijke zaken. De Min. van Binnenl. Zaken Mr. S. van Houten, heeft het hem aangeboden eerelidinaatschap der Vereen. »die Haghe”, aanvaard. De voorz. van »die Haghe” ontving dankbetuiging namens de Koningin-Regentes, voor het aangeboden prachtexemplaar, van het Haagsch Jaar boekje over 1896. De Regentes woont met haar zuster Prinses Elisabeth van Waldeck, de soiree bij. door den Engelsehen gezant in zijn hotel in bet Westéinde ge geven. Jhr. Mr. W. II. de Savornin Lohman, nieuw benoemd rechter alhier, nam in de zitting van heden voor het eerst plaats in de civiele Kamer der Recht bank. De Koningin-Regentes heeft aangekocht, de schilderij, vervaardigd door J. M. ten Kate Mz„ en voorstellende de uitreiking der onderscheidingen in de Maliebaan in Juli van het vorig jaar. De Heer A, P. Godon viert zijn 80sten verjaardag. Heden avond vereenigt de jubilaris een aantal vrienden aan een maaltijd in het Hotel Paulez. Benoemd tot luit.-kol. bij de schutterij, de majoor J. H. L. F. van Franck. H. M. de Koninginnen, en Prinses Elisabeth van Waldeck woonden gisterenavond een gedeelte van het Diligent ia Concert bij, in ’t Gebouw v. K. en W. De Maatschappij der Nederlandschc Letterkunde heeft in haar vergadering (13 Juni) een commissie benoemd, wier taak het zijn zal in de stad ’s-Gravenhage. een gedenkteeken voor Constantijn Huygens op te richten. Beëedigd als advocaat en procureur bij den Hoogen Raad Jhr. Mr. F. Beelaerts van Blokland alhier. j- F. A. Hansen Jr., sedert 1881 diaken der Ned. Herv. Gem. en de laatste vier jaren regent der diaconiegestichten. H.H. M.M. de Koninginnen en Prinses Elisabeth, brachten bezoek aan Pulchri.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 607