9 7 Febr. 8 12 13 14 15 •17 Het Haagsclie Gemeente-.Museum voor Moderne kunst heeft ten geschenke ontvangen van den heer J. Th. Crerner, een schilderij van Henkes, „de Sollicitant”, afkomstig van de verzameling Steengracht. Soirée- dansante ten Hove. Van den heer Abel, referendaris bij het Depart, v. Oorlog is verschenen een practiscll boekje (uitgevers Gebr. van Cleef, alhier) bevattende voorschriften betreffende het Reservekader, uitgevaar digd tot in .Tan. 1896. Notaris Stoop van Strijen herdenkt zijn 30-jarig ambts- feest te 's Gravenhage.Bezoek van 11.M. de Koningin nen en Prinses van Waldeck aan 't Stadhuis. De vorstelijke bezoeksters werden ontvangen door den Burgem., den waarn. Seer. Jhr. Mr. van Reenen en den heer van Hattum van Elle.wontsdijk. H.H. M.M. de Koninginnen en Prinses van Waldeck wonen des avonds het concert Diligentia bij.Prinses Elisabeth van Waldeck, vergezeld van eenige dames der Hofhouding, vertoefde eene korte poos op de receptie bij den Baron en de Baronesse van Hardenbroek van Berg ambacht. Als Secretaris van het nieuw samengesteld bestuur der Afd. ’s Gravenhage van de Mpij. tot bevor dering der Bouwkunst is opgetreden de heer F. J. Bremmer Hz. In de heden gehouden zitting van het Hof alhier werd het O.M. voor het eerst waargenomen door den nieuw- beuoemden adv.-gen. Jhr. Mr. van Panhtiys. Beëedigd als Adv.-Proc. bij den Hoogen Raad Jhr. Mr. G. H. C. Flugie van Aspermont. De Commissie voor ile oprichting van oen gedenkteeken voor Constantijn Huygens ontving eene bijdrage van f 100,van het Prov. Utrechtsche Genootschap van K. en W. In eene hier gehouden vergadering der Comm. van de Huygens Tentoonst. werd mededeeling gedaan van de vorstelijke gift van den heer I). Franken Dz. te Parijs, bestaande uit 1'1000,bestemd tot ondersteuning van een gedenkboek voor gen. tentoonst. Benoeming van den heer Franken tot Eerelid der Commissie. Benoemd tot Raadgevend lid Emile Michel te Parijs. -[■ de heer Dr. M. P. G. Kappeijne van de Cappello op bijna 65 jarigen leeftijd. Benoemd door het hoofdbe stuur tot algem. Penningmeester der Vei', voor Lijk-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1897 | | pagina 609