7 Voor deze bijzonderheden wordt verwezen naar de bijlagen A1> Aalberse, Dr. Dozy, van Dusseldorp, Mgr. Heyligers, de Jongh, van Meeteren Brouwer, van Hees, van Rijn, mr. Hartman, Jhr. nar. v. Eijsinga, tot dusverre Buitengewone Leden. Benevens de Heeren Sommer, Dietz. Löhnis, Hijmans van Wadenoyen, IJkema, Tal. Baron van Zuijlen van Nijeveld, de Bas, mr. Borret, mr. Dyckmeester, dr. Bouvin, Evers, mr. Bik, Langlois van den Bergh, van Franck, Labouchère, Henny en ten Have. Ten einde niet in onnoodige herhalingen te vervallen, meen ik wat de werkzaamheden der Vereeniging betreft, te mogen verwijzen naar het verslag opgenomen in het Jaarboekje voor 1897 en mij daarbij aansluitend, vooreerst melding te moeten maken van de door die Haghe georganiseerde Huygensfeesten. Zoo het nog noodig is het aan de leden, van die Haghe in herinnering te brengen, bestónden de Huygensfeesten in de onthulling van den gedenksteen in het huis in het Lange Voorhout, alwaar C. Huygens woonde, vóórdat hij zich eene woning aan het Plein bouwde, in de plechtigheid in de groote kerk, waarbij een krans aan het graf der Huygensen werd bevestigd en den Huygens-avond in het Kurhaus, vereerd dooi de tegenwoordigheid van Z.M. den Groothertog van Saxen en zijne dochter, H.H. de Hertogin van Mecklenburg. De bijzonderheden dier feestviering zal ik niet behoeven te herinneren; het zij genoeg te vermelden, dat de algemeene indruk van ieder, die de feesten bijwoonde deze was. dat ze volkomen was geslaagd, en dat die Haghe op waardige wijze hulde had gebracht aan één der groote mannen waarop de Residentie, als haar inwoner trots mag zijn, en met hem had vereerd een geslacht dat uitblonk door groote gaven, trouw aan het Vader land en liefde voor het dierbaar Stamhuis van Oranje. Door de welwillende uitnoodiging van ons bestuurslid mr. Goekoop werden de leden met hunne dames in de gelegenheid gesteld om op 28 Januari '1897 de blootgelegde fundamenten in oogenschouw te nemen van het oude kasteel Westerbeek aan den Loosduinschen weg, dat in 1430 door Willem van Schagen gebouwd, sedert aan verschillende geslachten toebehoorde en in het begin dezer eeuw geheel werd afgebroken. Tevens werden den talrijken bezoekers, die zich door weêr en wind niet hadden laten weêrhouden, de voorwerpen getoond, die bij de bloot-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 107