10 Zie in dit Jaarb. blz. 187. de noot. 2) Thans verkregen; zie de Statuten. werd dit door den Burgemeester van ’s-Gravenhage aangenomen, waardoor Hij onze Ve.reeniging een steun en een blijk van in stemming gaf, dat wij onder zijn ambtsvoorganger moesten missen. Alsnu het verslag omtrent de faits et gestes der Ve.reeniging vervolgend, moet ik het eerste vermelden dat vele leden met hunne Dames op 14 Maart naar Delft togen, alwaar door de Hooge. vergunning van H. M. de Koningin-weduwe Regentes de graf kelders van het Vorsterlijk Huis voor ons Bestuur en eene Commissie onzer Vereeniging was ontsloten. Na een hoogst be leefde ontvangst van de zijde van het gemeente-bestnur begaf het Bestuur zich naar de Nieuwe Kerk alwaar de leden met hunne dames reeds verzameld warende grafkelders werden bezocht en een zilveren krans gelegd op het graf van den grooten Oranje Vorst Prins Frederik Hendrik wiens 250en sterfdag op dien dag inviel. (Zie Bijlagen J— K). Op 21 April weid leesve.rgadering gehouden, waarin de Heer .1. W. de Jongh onze leden en hunne dames door een boeiende voordracht den toestand van ’s Gravenhage omtrent 1400 een even aangenamen als leerrijken avond verschafte. Op 6 Juni werd door de welwillende toestemming van den heer kolonel commandant van het Regiment Grenadiers en Jagers de Oranje kazerne bezichtigd, bij welke gelegenheid de kapitein Le Bron de Vexela en de luitenant Schonstedt, de beleefdheid hadden, om onze leden met Dames tot gidsen te dienen, Op 18 Augustus ’s avonds, nadat H.H. M.M. per Hollandschen Spoorweg de Residentie verlaten hadden, en de Koninklijke Salons in het Station dier Maatschappij nog in feestdos pronkten, werd door de Directie aan onze leden met Dames vergunning gegeven om die prachtig ingerichte zalen te bezichtigen, alwaar de Heer Stationchef Arnoldy zich bevond om aan allen de gewenschte inlichtingen te verschaffen. Eindelijk op 8 September waren de werkende leden bijeen geroepen, om te beslissen over een voorstel van het Bestuur, om de Statuten in zooverre te wijzigen dat het aantal bestuursleden zal worden uitgebreid. Dit voorstel, waartoe aanleiding bestond, door het steeds aangroeienden aantal leden, werd door de bijeen gekomen werkende leden goedgekeurd, en werd tevens besloten de koninklijke goedkeuring op de aldus gewijzigde Statuten aan te vragen. Die goedkeuring wordt alsnog door het Bestuur ingewacht.2)

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 110