15 Dit souper heeft niet plaats gehad. De Heer Mr. C. A. van Sypesteyn zegt in de raadsvergadering van 23 October 1888: „Nu de raad besloten heeft op den Scheveningschen weg geen tol meer te heffen, blijft nog te onzer beschikking een monument, gesticht door Huygens, de tolpoort. Ik zou wel voor het behoud van dat gedenkteeken een goed woord willen doen, en heb de eer voor te stellen dat die poort niet zal worden afgebroken, maar door de Gemeente in den tegenwoordigen toestand bewaard en onder houden zal worden, en dat daaraan, ter nagedachtenis van Huygens, die in zijn beroemde Zeestraat zich een monument heeft gesticht, tot den roem van ’s Gravenhage den naam zal gegeven worden van Huygenspoort.” Tot afwisseling zullen serpenten, vuurbommen, knalsignalen, lucht zwervers en bouquetten ontstoken worden.terwijl vuurpijlen, waaronder met pyrotechnische muziek en kantwerk, de lucht zullen doorklieven. Toegang tot het terras ten 10 uur des avonds door het zijbordes, grenzende aan de Theaterzaal. Indien het vuurwerk door ongunstig weder niet kan doorgaan, blijft het toegangsbiljet tot het terras geldig voor een volgenden avond, welke later zal worden bekend gemaakt, zoo door de couranten als door de aanplakbiljetten enz. van het Kurhaus. SOUPER*) na afloop van het vuurwerk in een der zalen van het Kurhaus. Menu. Consommé en tasses. Petites Bouchées aux Crevettes. Truite Saumonée, Sauce hollandaise. Filet de Boeuf a la Jar diniere. Homard frais, Sauce remoulade. Salade. Bombe panachée. Patisserie. Fruits. Prijs per couvert 2.50, met inbegrip van V» flesch wijn. Met het oog op de voorbereidende maatregelen daartoe worden de leden van „die Haghe” beleefd verzocht aan een der orde-Commissa- rissen hierna vermeld, uiterlijk vóór 28 Augustus, op te willen geven, of door hen daaraan zal worden deelgenomen, hetzij met of zonder dames. Bij deelname van minder dan 80 personen zal dit souper niet doorgaan. BEPALINGEN. De leden van „die Haghe” hebben voor zich en voor ééne dame, toegang tot de Groote Kerk, tot den Huygens-avond in de theaterzaal van het Kurhaus, en tot het terras tot bijwoning van het vuurwerk. Introductiekaarten voor dames kunnen worden aangevraagd uiterlijk tot Dinsdag 1 September aan het adres van den Voorzitter, Witte de Withstraat 50. voor de Kerk a 1.voor den Huygens-avond, met inbegrip van het vuurwerk a f 2. Nieuwe buitengewone leden, die op 4 September toegang wen- schen te hebben, kunnen zich nog aanmelden, of kunnen worden

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 115