AANWINST DER BIBLIOTHEEK. De lang gewenschte verandering is eindelijk gekomen en de Bibliotheek gaat een betere toekomst te gemoet. De Bibliothecaris acht zich gelukkig, nu hij zijne taak aan andere handen over mag geven: niet omdat die taak zelve hem te zwaar viel of onaangenaam was, maar omdat hij bij gebrek aan genoegzame localiteit niet in staat was die naar behooren te vervullen. Jaar op jaar heeft hij zijn verslag met denzelfden noodkreet aangevangen, jaar in jaar uit op hetzelfde aanbeeld gehamerd, menigeen, wellicht iedereen met die oude, lang bekende klaag- toonen verveeld: maar niet vruchteloos. Het blijkt alweder: de aanhouder wint, en wie iets verkrijgen wil, moet volharden. Met de hier volgende reeks van ingekomen werken neemt hij qualitate qua zijn afscheid, onder dankbetuiging voor het ge schonken vertrouwen, waaraan hij echter zoo gebrekkig heeft kunnen beantwoorden. De lezer zal wel zoo goed wezen zijne verbeelding ter hulp te roepen en deze lange lijst te beschouwen als een langen juichtoon, niet slechts over een zoo rijke aan winst, maar ook over een zoo gelukkige verandering. 1. Limburg’s Jaarboekje, II, 2 en 3 afl. Ill, 4, 2, 3. 4 en 5 afl. IV, 4, 2, 3 en 4 afl. 2. Vijf afleveringen van het maandschrift Zonneschijn, be vattende Christiaan Huygens -J- 8 .Juli 1695. 3. Feestnummers van de Residentiebode, uitgegeven bij ge legenheid van het gouden jubelfeest der Vereeniging van de H. Vincentius van Paulo in Nederland, den 23n Juli '1896. 4. Jaarverslag der Vereeniging Oud-Dordrecht 18951896. Geschenk der genoemde Vereeniging. 5. Catalogus der Boeken en stukken, voor een deel afkomstig van de voormalige commissie voor de statistieke beschrijving der provincie Groningen, die zich bevinden in de boekerij, verbonden aan het Bureau voor statistiek ter Provinciale Griffie van Groningen. Bij E. Verwer Co., Winschoten. 6. Constantijn Huygens, door C. Gijsberti Hodenpijl. (Met Portret). Overgedrukt uit Het Leeskabinet van Aug. '1896. Ge schenk van den schrijver, werkend lid der Vereeniging. 7. Twee afleveringen van Eigen Haard (18 en 25 Juli 1896). bevattende een artikelJacob Swart. Door H. Dyserinck. Geschenk van den schrijver, werkend lid der Vereeniging. 8. A la Recherche des Papiers de Descartes. (Pour Ie 3e centenaire de sa naissance). Conference par Charles Adam, Doyen de la Faculté des Lettres de Dijon (31 Mars 1896), Dijon, J. Berthoud, Hue Bossuet 15. 1896.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 162