1> 24 NAAK AANLEIDING VAN HET 25-JAHIG BESTAAN, ENZ. In September van laatstgen. jaar werd het 10-jarig bestaan van de school herdacht, tegelijk met de inwijding van den tweeden, bovenaangewezen bijbouw. Het was ons eerste groote feest, in daarvoor sierlijk getooide lokalen der school aangelegd, dat, o. a. bijgewoond werd door de toenmalige ministers Mr. Heemskerk en Van den Berg, door de oudministers Mr. Kappeijne, Mr. Wintgens en JiiR. Six; door Burgemeester en Wethouders, eenige leden van den Gemeenteraadschoolautoriteiten en ver tegenwoordigers van schier alle Haagsche vereenigingen op het gebied van kunst en nijverheid. De heer Godon, reeds sinds 1881 voorzitter van het Bestuur der school, bracht in zijn openingsrede hulde aan zijne voorgangers, de heeren Heemskerk en Wintgens voornoemd, en dank aan alle belangstellendenwaarop de Burgemeester, de Inmiddels nam de Ambachtsschool zelve toe in omvang en sterkte, hoewel niet in die mate als gewenscht werd. Dit lag niet alleen aan de boven geschetste moeilijkhedenonkunde omtrent haar doel en zelfs van haar bestaan, bij hen, voor wier belangen zij in de eerste plaats was gesticht, niet ’t minst, bleek dien groei ook tegen te houden. Ondanks een bijna 10-jarig bestaan, bleek mij telkens weer dat de school aan velen nog totaal onbekend was gebleven, of dat daar omtrent de zonderlingste denkbeelden heerschten. Daarom zocht en verkreeg ik nu de gelegenheid, om door eenige voordrachten, bij voorkeur in bijeenkomsten van werk lieden, doel en werking van deze school en hare afdee- lingen meer en beter te doen kennen. Dit was van onmiskenbaren invloed; want bleef het gemiddeld jaarlijksche leerlingental nog in 1S82 beneden 100, in 1883 klom het tot 131.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 207