34 1885/6 het geschikt werk NAAR AANLEIDING VAN HET 25-JABIG BESTAAN, ENZ. Scheveningen is hier, om den verren afstand van de, school, onder de buitengemeenten gerekend. Ook namen de bezoeken aan onze jaarlijksche ten toonstellingen steeds toe. Maakte het Bestuur der school zijnerzijds die bezoeken den werkmansstand gemakkelijk, door die tentoonstellingen van een der werkdagen in de Paasch-week te verplaatsen naar Paasch-Maandag, anderzijds ging ook hier bovengenoemde vereeniging voor in het bevorderen van dat bezoek door verspreiding van toegangskaarten onder hare leden. Van lieverlede was ook de belangstelling en deel neming van andere werkmanskringen in ons ambachts- onderwijs en zijne resultaten toegenomen, getuige niet alleen het gestadig toenemend getal leerlingen, maar ook de toenemende bereidwilligheid om hen na vol brachten leertijd in dienst te nemenzoodat zelfs tijdens de malaise in de ambachtsnijverheid van niet moeilijk viel, eervol ontslagenen aan te helpen. Meer en meer trok de school ook de aandacht van ouders en verzorgers van leerlingen, in aangrenzende gemeenten woonachtig. Zoo komen sinds jaren onder de leerlingen voor, die haar van uit Delft, Voorburg, Voorschoten, Leidschendam, Haastrecht, Zoetermeer, Zegwaard, Rijswijk, Loosduinen, Naaldwijk, Monster, 's Gravensande, Wassenaar en Scheveningen 1) bezochten of nog bezoeken; van de eerste en de laatstgenoemde plaats ’t meest. (Aan die gemeenten wordt dan ook jaarlijks een kennisgeving gezonden van den tijd en de voorwaarden der toelating van nieuwe leerlingen). Nog een aangename, telkens zich herhalende ervaring is, dat vele oudleerlingen de jaarlijksche tentoonstellingen

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 217