April en October) de herhaaldelijk toelichting hiervan zij het voldoende te herinneren, dat het totaal der salarissen in 1873/4 bedroeg f 6231.76, in 1883 bedroeg ƒ9948.78, in 1893 bedroeg 14861.28 (zie nader de jaarverslagen der school). c. Het treffen van een regeling met het Bestuur der Teekenacademie alhier, waardoor aan leerlingen der Ambachts (dag) school en der afd. Burgeravondschool, die van deze inrichtingen met getuigschrift van wel- volbrachten leertijd zijn ontslagen, de toegang tot de daarbij aansluitende klassen van eerstgen. inrichting wordt verzekerd. d. Het treffen van een regeling met het Bestuur van den Christel. Volksbond, alhier; waardoor leerlingen, die tever afwonen, om tusschen 12 en 2 naar huis te gaan, of die per spoor of tram komen en gaan, op tijden die niet overeenkomen met het begin en einde hunner lesuren, buiten de school niet zonder toezicht en dak in de stad behoeven te toeventerwijl hun tegen geringe prijzen koffie, melk enz. wordt verstrekt, indien zij ter plaatse hun meegebrachte boterham willen nuttigen. (De lokaliteit der school laat niet toe, dat zij daarin zelf voorziet). e. Het bevorderen van deehieming aan volksboden, door daarvoor dienende kaarten den leerlingen eiken Zaterdag namiddag voor halven prijs beschikbaar te stellen. De instelling van een kleine leesbibliotheek, om leeslustige leerlingen leiding te geven in hun lectuur buiten de school. g. Het twee malen per jaar (tegen opnemen van nieuwe leerlingen, om voorkomende aanvragen voor binnentijdsche toelating te voorkomen, als zijnde te storend voor den geregelden gang van het onderwijs. 38 NAAR AANLEIDING VAN HET 25-JARIG BESTAAN, ENZ.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 221