44 NAAE AANLEIDING VAN HET 25-JAEIG BESTAAN, ENZ. uitingen aangaande liet feit van den dag, en die daar aan een recht vriendschappelijk en gezellig karakter gavenevenals het diner, door het Bestuur het onder wijzend personeel aangeboden, waarmee deze dag be sloten werd. De volgende was speciaal voor de Leerlingen een feestdag. Daartoe door de goede zorgen van het Bestuur in staat gesteld, werd, onder geleide van directeur en leeraren, door hen een uitstap gemaakt naar Rotterdam en Hoek van Hollandbij welke gelegenheid zij, door de welwillendheid der Directie van de Amerikaansche Stoomvaart Maatschappij, in staat werden gesteld twee van de grootste booten èn het hotel voor landverhuizers in hun geheel te bezien. Van hier ging het per boot naar „den Hoek” en terug, daarop naar de Rotterdamsche „Diergaarde”, en toen per spoor weer naar huis; alles in de beste orde, dank zij de medewerking daarbij ondervonden van meer personen dan ik hier noemen kan. Hoezeer ook het publiek, bij monde van de Pers, aan dit tweedaagsche feest deelnam, blijkt o. a. uit de verslagen, daarvan opgenomen in „Het Dagblad” en „Het Vaderland” van 12 September ’93. De tentoonstelling, welke bij deze gelegenheid werd gehouden, bestond, behalve uit teekeningen en werk stukken van het jongste leerjaar, uit een retrospectief overzicht van het teekenonderwijs van nagenoeg den geheelen bestaanstijd der schoolwaartoe ik in staat was door mijn gewoonte, om van eiken verdienstelijken leerling een paar teekeningen, ter hunner aandenken, te bewaren. Deze verzameling, misschien eenig in haar soort, trok bijzonder de aandacht en bevatte veel leer zaams, niet ’t minst voor het onderwijzend personeel

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 227