52 NAAK AANLEIDING VAN HET 25-JARIG BESTAAN, ENZ. de verschillende schenkingen toe, welke ik in Bijlage II heb bijeengebracht. Hierbij dient ook vermeld, dat sinds tal van jaren de heer A. van Vlijmen de school gratis van de gips voorziet, noodig voor het afgieten van in klei geboet seerde ornamenten, en dat hij der school bovendien herhaaldelijk gipsen ornamentmodellen schonk. Hetzelfde deden de heeren van Brakel en Stroebel Kleukx met partijen oud smeed- en plaatijzer, geschikt voor oefeningswerkstukken. De firma Ravelli Zn. blijft steeds bereid de schoor steenen roetvrij te houden, zonder daarvoor ooit iets in rekening te brengen. Menige leverancier geeft voor de school een korting van 10 a 20 ook werden wel eens voor gevraagde diensten slechts de kostende prijzen in rekening gebracht. Van de Directies der gemeente-werken genoot de school steeds medewerking, en van het garnizoenshospitaal geneeskundige hulp, waar die werden ingeroepen. De jaarlijksche verslagen van het Bestuur der school vermelden geregeld de namen dergenen, die door gelde lijke bijdragen de uitgaven ten behoeve van het onderwijs hielpen bestrijden. Hoe dankbaar het Bestuur zich daarvoor meermalen toonde, „voldaan” kan het niet zijn; want, terwijl wegens de geschetste toenemende uitbreiding van het onderwijs, de uitgaven daarvoor immer stijgen, moet ieder jaar worden geconstateerd dat het totaal der i) Drie malen vindt men daarbij aangeteekend een legaat, tw. in 1882 van Mej. H. F. de Dompierre de Chaufepiè (f 100.— 1888 van? door tusschenkomst van Mr. Vreede. alhier (f500. 1890 van Mr. H. Vollenhoven alhier (f 1000.—) (Zie nader de „Rekening en Verantwoording” van den Penningmeester in de Jaarverslagen der school).

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 235