53 1895 laat zich hier- Zie hierover nader Bijlage IV«. Welk een pover figuur' maakt daar de steeds dalende lijn g met al de anderen, die klimmenMochten de welgestelden onder hen, die dit verslag met hunne aandacht vereeren, die het wél meenen met het ambacht en zijne beoefenaars, en nogtans tot dusver in gebreke bleven, het Ambachtsonderwijs geldelijk te steunen, bedenken, dat zij met hunne onthouding, die zaak financieel én moreel schade aandoen. NAAR AANLEIDING VAN HET 25-JARIG BESTAAN, ENZ. contributiën van de Leden der Vereeniging afneemt; zoodat. ondanks de aanzienlijke subsidiën van de gemeente ’s-Gravenhage, de provincie Zuid-Holland en het Rijk (welke thans jaarlijks resp. 10.000.2000.en ƒ8000.bedragen) nog menige nuttige en zelfs noodige maatregel moet worden uitgesteld, bekrompen uitgevoerd of wel geheel nagelaten. Als zulk een maatregel zij het mij vergund hier nog de bijzondere aandacht te vestigen op de vorming van een Pensioenfonds voor het Onderwijzend personeel der school. Jaren lang is deze zaak een onderwerp van zorg en overweging geweest bij het Bestuur zoowel als bij genoemd personeel. Het Verslag der school van omtrent o. a. als volgt uit: ,.Nu de school reeds meer dan twintig jaren bestaat, dringt zich als van zelve de gedachte op, wat er zal moeten gebeuren als er eerlang leeraren zullen zijn, die na jarenlangen trouwen dienst tot den leeftijd komen, waarop hunne geschiktheid om onderwijs te geven afneemt en het belang der school vordeit, dat jonge krachten hen vervangen. Dan zullen zij ook niet meer geschikt zijn hun vorig vak of handwerk weer op te vatten, en ’t zou van de Ambachtschool al heel ondank baar. ja inhumaan zijn, als zij de mannen, die haar jarenlang trouw gediend hadden, eenvoudig ontsloeg. Het Bestuur heeft overwogen wat in dezen te doen

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 236