59 NAAR AANLEIDING VAN HET 25-JARIG BESTAAN, ENZ. tegenovergesteld gedeelte van de stad: ook nog met dit onderscheid dat bij de eene het zwaartepunt van het practisch onderwijs in de houtbewerking, bij de andere in de metaalbewerking worde gezocht. Deze regeling, reeds te Amsterdam in toepassing gebracht, heeft o. m. het voordeel, dat het Hoofd der inrichting zijn aandacht niet over te veel vakken heeft te ver deden dat hij, nevens het houden van controle en administratie, zelf mee onderwijzen kan, zoodoende per soonlijke voeling met alle leerlingen kan hebben en beter dan op eenige andere wijze kan voorkomen dat onderwijzers, wel doorkneed in de praktijk maar niet gevormd voor het onderwijs in hun vak, met name in het paedagagisch gedeelte daarvan, tekort schieten. Mij althans is dit steeds als een hoofddeel mijner taak voorgekomen, en ik meen dat de roeping eener Am bachtsschool niet alleen is, bekwame vakbeoefenaars maar ook flinke burgers en goede menschen te kweeken. Wanneer ik nu zeg, overtuigd te zijn dat onze Am bachtsschool volgens het doel harer oprichting met succes werkt en sinds lang haar reden van bestaan heeft bewezen, dan kan dit nogtans menigeen een glimlach op de lippen brengen, omdat haar directeur dat zegt. Maar dit kan mij niet weerhouden, met dank baren trots er nog bij te voegendat die school thans met achting van zich doet spreken; dat de antipathie of onverschilligheid van vroeger bij velen in sympathie en waardeering is veranderddat zij de gunst geniet van een breeclen kring van vakbeoefenaars en vele erkentelijke leerlingen en ouders van leerlingen telt. Dit laatste is mij persoonlijk een bijzonder genoegen mijn verhouding tot menig oudleerling bleef zoo vriend schappelijk, dat ik, toen onlangs de eerste van hen

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 242