81 HET SPREKENDE DEN HAAG. mijn gemoed ontstoken. 6 Forum pediculare slee scrutarium. 3) Luijse-marcld. TW-voetig is mijn held. Minachtend ziend’ op hem Heeft menig zich wat op zijn vier-voet ingebeeld Maar wie van deze twee het wint, men raadt het licht. Daar d’ een tot armoe leidt, en d’ armoe d’ ander teelt. Fossa templi Lutherani. De Luthersclie Kerck-gracht. Wel buig ik ietwat af, maar in één groote bocht, Terwijl de Tiber-slang in kronkels voort blijft leven. De weg van Rome is krom, van Luther slechts ten deel’. Zeg zoudt ge aan hem dan niet de voorkeur geven 1) Korenstraat, waar vroeger touwslagers woonden. 2) Dit slaat op Laura van Assendelft. Nu Assendelftstraat. Zie officieele acten. In 1617 ook wel Lorlingstraat genoemd. Huygens zinspeelt op ’t Lat. Lora geeseltouw en op de legende van Laura van Assendelft, die valsche munten had doen slaan. 3) Oud roestmarkt, thans St. Jacobsstraet. Via suffaranea ubi olim restiarii Lorre2)-steegh. Mijn zonden zijn geboet door eigen oordeel thans, ’t Gesmeed bedrog is nu gegeeseld en gewroken. Ik keer terug tot ’t graan. Mijn eigen geeselslag Heeft liefde tot de deugd in mijn gemoed ontstoken. Forum Nundinarium. Merckt. Elk mijner zusters doet haar plicht voor ’s Gravenhage, Maar geen verzorgt als ik, toch zooveel grage magen Slaat gij hun aantal ga, gij vraagt allicht, verstomd, Hoe zulk een massa aan het noodige voedsel komt? Maar laat ge dan uw oog langs al mijn voorraad dwalen Dan vraagt ge, welk een mond kan zooveel spijs vermalen,

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 266