98 ARIJ VAN DER SPUIJ. Bij het uitwerken dezer levensschets stuitte ik echter op groote moeilijkheden. Van der Spuij’s geslacht is nagenoeg geheel uitgestorven; nog slechts een enkele telg is in leven, eene bejaarde dochter die in Duitsch- land gehuwd woonachtig is. Op haar 24e jaar Nederland verlaten hebbende, wist zij mij zeer weinig mede te deelen, te meer daar de familie, na het overlijden van haren vader, alle zijne papieren en documenten, die voor zijne nakomelingen zonder waarde werden geacht, heeft vernietigd. Vooral dit laatste is in hooge mate te be treuren. Van der Spuij was tot het einde van zijn leven voortdurend werkzaam, ook om oude herinneringen te boek te stellen. Wie weet hoeveel, dat voor ons onder werp van het hoogste belang was, is te loor gegaan Daarbij komt nog ten overvloede dat slechts weinige Hagenaars nog in leven zijn, die van der Spuij hebben gekend. De enkelen echter die ik nog heb kunnen op sporen, verleenden mij met de meeste welwillendheid hunne hulp, waarvoor ik bij dezen hartelijk dank betuig. Dit laatste doe ik ook aan allen die door hunne be trekking in staat waren mij te steunen. Volgaarne mijne jeugd ’s mans waar heb ik die uitnoodiging aangenomen. In van der Spuij zeer goed gekend hebbende, veelzijdige verdiensten overtuigd, was genot die oude herinneringen op te het tegenwoordig levende geslacht bekend 1i aan grondige kennis, uit nemend verstand en bijzondere werkkracht, eene groote mate van nederigheid paarde, zoodat zijne verdiensten dan ook alleen door zijne onmiddellijke omgeving en door hen die met hem officieel in aanraking kwamen, op den rechten prijs konden worden gesteld. en van ’t mij een diepen, en te maken met iemand, die

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 283