101 ARTJ VAN DER SPUIJ. hier ter stede. Hij verkeerde daar vriendschappelijk in den huislijken kring, en huwde, omstreeks 1813 of 1814 diens dochter Gijsina. Uit dit huwelijk werden geboren een zoon Cornelis Bernardus, die echter reeds in 1835 op 22-jarigen leeftijd, als 2e Luit, der Rijdende Artillerie overleed, en eene dochter Jeannette, die den leeftijd van 16 jaren bereikte. Zijne echtgenoote Gijsina be zweek niet lang daarna. Een tweede huwelijk sloot v. d. S. met mej. Louise Charlotte Cavin, geboren 29 Januari 1792 te Neufchatel in Zwitserland. V. d S. was van den Ned. Herv.zij van den Waalschen godsdienst. Uit dit huwelijk werden geboren twee dochters: Louise, die te Achern (Groot Hertogdom Baden) in 1867 overleed, en de thans nog in leven zijnde mevrouw de Wed. Henriette Helbing te Fribourg (Groot Hertogdom Baden). Maar wij zijn den tijd vooruitgeloopen en keeren thans terug tot den zoogen. „Franschen tijd”. Het schijnt dat reeds toen v. d. S’s verdiensten op meet kundig gebied meer bekend waren geworden. Immers werd hem van hoogerhand een opdracht gedaan, die door v. d. S. in de volgende bewoordingen wordt medegedeeld „In 1812 werd mij door den opperhoutvester, den „baron van Heeckeren de Cloese, de last opgedragen, „als arpenteur-forestier, tot opmeting en in kaart „brengen van het Haagsche bosch, hetwelk in den „zomer van 1813 volbracht werd. (Napoleon had, na „zijn bezoek aan ’s-Gravenhage, in 1812 gedecreteerd, „dat het Bosch gesloopt en verkocht zou worden). „Deze kaart op eene groote schaal van 1 tot 1000 „gebracht, had moeten dienen tot eene zooveel mogelijk „gelijke tiendeelige verdeeling, teneinde in tien jaren

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 287