120 A lil J VAN DEH SPtHJ. het s mijne betrekking tot hetbosch; goedkeuring mijner plannen, aan liet Koninklijk de toevoer van hier en daar de paden wat verhoogddoch mijne ge projecteerde en reeds met goed succes ten uitvoer gebrachte circulatie des boschwaters is al rasch door bovengemelde cascade gedeeltelijk bedorven en later geheel verdwenen. Slechts tijdelijk was na de uitvoering en goedkeuring mijner plannen, zou ik mij niet gaarne ongeroepen met de administratie van het Bosch ingelaten hebben, doch dit belette niet mijne opmerkzaamheid te blijven vestigen op het Bosch en vooral wat er met betrekking tot deszelfs water leiding geschiedde, waardoor het mij duidelijk werd dat niet de zoogenaamde ondoelmatigheid van den scheprad-watermolen oorzaak was dat hij werd afge broken, alswel dat men de paarden die daarvoor ge bruikt werden, eene andere bestemming wenschte te gevenimmers, door het wegruimen der cascade, zou men de vereischte en goed werkende circulatie van het boschwater hersteld hebben. De Minister Six koesterde de hoop, het bosch water in verband te brengen met de vijvers van LJ, Huis ten Bosch, welke door een en duiker met den veenpolder vereenigd zijndeze vijvers rijzen en dalen dus met het polderwaterhet kan echter door gemelden duiker, welke onder het verlengde van den Bezuiden- houtschen weg ligt, van het polderwater afgescheiden worden, en ontvangt des zomers, bij gebrek aan polder- water, door middel van eenen anderen duiker, in den dam, ten Noord-Oosten van het Huis ten Bosch, het ontbrekende door buitenwater. Het is dit tijdelijk ont brekende water dat door boschwater zou kunnen gevuld wordendoch de gronden van buitenverblijf zeer laag liggende, zou

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 306