124 ABIJ VAN DEB SPUIJ. de bepaling' dat zij met hoeveel engelengeduld! Want waarlijk men maakte het hem niet gemakkelijk. Ieder die eenigen invloed had, wilde er iets bij te zeggen hebben, en dikwijls werd hij, de nederige man, (wij hebben hem zoo goed gekend!) er toe gebracht zijne eigene, altijd betere plannen te wijzigen of geheel te veranderen. En door niets liet hij zich afschrikken; nooit een woord van bitterheid! Wat een subliem karakter! Hoewel hierbij eenigermate den tijd vooruitloopende, laten wij thans volgen de veranderingen die aan Bezuiden- hout en Koekamp hebben plaats gegrepen, daar deze met de veranderingen aan het Bosch in het nauwste verband staan. De gezegde veranderingen hadden plaats onder leiding der H.H. v d. Spuij en Zocher (den ouden). Gerust echter mogen wij aannemen dat v. d. S. de plannen heeft opgemaakt, en dat Zocher meer voor de beplantingen enz. heeft gezorgd, In 1834 en 1835 (niet gelijktijdig met het graven der vijvers van het Bosch, gelijk door den heer J. Kuyper, minder juist in het Jaarboekje des vorigen jaars wordt gezegd) werd de tegenwoordige waterpartij aan den Bezuidenhoutschen weg aangelegd, en de Koe kamp veranderd. Dit geschiedde tijdens de Generaal van den Bosch zijne schoone, thans verdwenen villa liet bouwen, in overeenstemming met den Inspecteur der Domeinen, den Heer van Heteren Gevers, onder leiding van v. d. Spuij en Zocher. Er werd een brug gelegd tegenover het destijds aldaar aanwezige huis „ter Noot” (v. d. Noot) dezelfde brug die thans nog bestaat ingang Bosch van de Tram-lijn). De Generaal v. d. Bosch schonk de overzijde zijner buitenplaats aan het Domein, onder de bepaling dat zij zoo moest blijven. De brug en het

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 310