133 AKIJ VAN DER SPUI.T. ging hij van den Ned. de Eikekroon, en van Saksen- Achtereenvolgens zagen wij hem wonen Z.-O. Buiten singel, bij den Bezuidenhoutschen weg, Wijk M. N°. 530, Nog heeft v. d. S. te Soestdijk, in 1861, eene kaart van het domein Soestdijk” vervaardigd, op last van H. M. Anna Paulowna. Van verdere werkzaamheden op dat domein is mij niets gebleken. Toch was hij op Soestdijk goed thuis; telken jare er eenigen tijd jagen. Van der Spuij was Ridder der Orde Leeuw, Commandeur der Orde van Ridder der Orde van den Witten Valk Weimar Eisenach. meente heeft het weder van Willem III aangekocht, en het tegenwoordige Willemspark laten aanleggen, ’t Is zeker dat v. d. S. van velen der in dat Park aanwezige villa’s, de plannen heeft geteekend. Volgens zijne thans nog levende dochter heeft hij van de gemeente, voor zijne bemoeiingen, eene fraaie pendule met cande- labres ten geschenke ontvangen, en die schenking zal toch wel zijn reden hebben gehad. Bij de bebouwing der tegenwoordige Javastraat is v. d. S. met zekerheid betrokken geweest. Ik vond onder de registers op Zorgvliet, een van zijne hand, met het opschrift „Schuddegeest”. Nu heette weleer, wat thans „Javastraat” heet: „Schuddebeurs” naar eene herberg aan dien buitenweg bij den Scheveningschen weg gelegen. Het uiteinde bij de „Mallemolen” heette toen „Schuddegeest”. Dat alles is thans opgeruimd en veranderd, maar de naam „Schuddegeest” is blijven voort bestaan in het thans daar nog aanwezige groote hofje.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 319