134 A HIJ VAN DER SPUIJ. alwaar zijn zoon overleed, Dekkerslaan op Meerdervoort, alwaar thans in de v. d. Spieghelstraat de Groen v. Prinstererschool is, op Zorgvliet, en aan de Nassau- laan 19. Van daar vertrok hij, op 86-jarigen leeftijd, in 1867, met zijne dochter Louise, naar Acheren in het Groot Hertogdom Baden, waar hij bij zijne gehuwde dochter, mevr. Helbing, zijne laatste levensdagen wenschte te slijten. Maar zulke oude boomen laten zich niet meer ver planten. Reeds den 18 Maart 1868 overleed hij aldaar, nadat ook zijne dochter Louise hem 8 maanden vante- voren was voorgegaan. Onze taak is hiermede teneinde. Wij hebben, naar onze beste krachten, getracht het leven te schetsen van een der merkwaardigste mannen die het laatst der vorige en de eerste helft der tegenwoordige eeuw in ons vaderland hebben opgeleverd, van een man wiens wedergade schaars zal worden aangetroffen, wiens rustelooze werkzaamheid en ijver door weinigen zal worden geëvenaard. Ons ’s-Gravenhage heeft veel, heeft ontzaglijk veel aan dien man te danken. Niet alleen moet hier ons beroemd Haagsche Bosch worden genoemd, dat aan zijne scherpzinnigheid zoo veel verplicht is. maar ook zijne verdere werken in en buiten de stad, die allen der gemeente ten goede kwamen. Verdient nu deze man niet meer dan vele anderen dat zijne nagedachtenis, doorliet eene of andere gedenk- teeken, bij voorkeur in het Haagsche Bosch, aan de vergetelheid worde ontrukt? Zou ’t niet te betreuren zijn, als de naam van den genialen van der Spuij voor de nakomelingschap verloren ging En toch zou zulks

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 320