159 IETS OMTRENT DEN HAAG, ENZ. naar Syrië vertrokken en kwamen ook afzonderlijk terug. De dienaars echter, acht en dertig in getal, waren te Famagosta achtergebleven, want myn here niet en woude dat enich knecht ten heyligen grave voer. Toen allen weder verzameld waren, werd de terugreis aanvaard langs denzelfden weg als men gekomen was. Den 25n October zette men te Venetië wederom voet aan wal. Maar ook nu was het verblijf in de Lagunen stad slechts kortniet meer dan een vijftal dagen werd daar doorgebracht, doch de tijd werd goed besteed; een peregrinage werd gedaan naar S. Christina, alwaar geofferd werd; een feestmaal werd door den Doge aan geboden, maar vooral werd van de gelegenheid gebruik gemaakt om ruime inkoopen te doenreeds op de heen reis was te Venetië van allerlei aangekocht, voorna melijk lijfsbenoodigdheden ten behoeve van den Graaf, kleederen, lijnwaad, schoeisel; ook was zijne wapen rusting in orde gebracht doch nog andere artikelen waren aangeschaftbroeder Heynric, de kapelaan, kocht een kelk, 1 crugs en ampulle en andere kerksieraden heer Daniël van Bilsen kocht zilverwerk voor ’s Graven tafel, twintig zilveren schotels, een plateel met twaalf lepels, een dragioer of schotel voor suikerwerk,„dragees”; dan een schaakspel, sciven en twee tafelborden, een dam- en een schaakbord. Nu, op de terugreis, werd nog meer aangeschaftbehalve drie gulden cleederen die de Graaf ten geschenke ontving van den Doge, kocht hij er een tot zijn eigen gebruik, en nog een voor de Gravin, ’t welk behoedzaam in een lederen zak geborgen, door een bode op een somer of lastpaard aan zijne bestemming werd afgezonden. En daarbij bleef het niet voor de som van vijftig schilden kocht de Graaf een diamant, dien hij echter niet aan zijne gemalin schijnt

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 345