171 IETS OMTRENT DEN HAAG. ENZ. was bestand. Ter nauwernood gevoelde zich ongesteld schreden weder te keeren, Het vertrek van geheelen hofstaat zouden aanleiding kunnen stelling dat die Haghe zoude blijven, maar inderdaad geval. Reeds op het einde van ghesinde terug en maar niet met het Als gewoonlijk slechts vertrok hij den 10» reeds weder Zuidwaarts om te Harke Herck in het Limburgsche aan eene be spreking, parlement, deel te nemen, tot bijlegging van twisten tusschen den Bisschop van Luik en den Heer van Heynsberg over het Graafschap Looz, en met de burgers van Huy over hunne privilegiën gerezen. Maar nu gebeurde wat geene verwondering baren kan Tegen zulk een rusteloos leven als graaf Willem IV leidde, zelfs het gestel van een middeneeuwsch ridder niet was hij de grens over of hij en was verplicht op zijne en nauwelijks te Geertruiden- berg toen eene Hollandsche stad terug, verviel hij in eenre groeter zieden, die zich gedurende eenige dagen als zeer bedenkelijk deed aanzien en waaraan hij nog lang tonghemake lag. De Gravin spoedde zich naar het krankbed en zorgde voor de verplegingAlide van miere vrouwen earner ontving later een geschenk van 3 ffi om zich een sierlijk kleedingstuk aan te schaffen, als blijk van erkentelijkheid, omdat zij bi minen here gheweest hadde in sieve ziecte tot sente Gheerden berge. Eerst na ettelijke weken was de lijder voldoende her steld om naar Dordrecht te komen, waar zijn hofgezin, dat intusschen in den Haag gebleven was, zich bij hem den Graaf en de Gravin met hun en de daarop gevolgde opruiming geven tot de veronder- nu vooralsnog onbewoond was dit toch niet het Juli kwam mijns heren den 1» Augustus volgde hij zelf, voornemen hier lang te vertoeven, van enkele getrouwen vergezeld,

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 357