205 HEI' HUISGEZIN VAN DEN RAADSHEER. gissen, stierf zij aldaar, na de geboorte harer dochter Catharina, welke straks zal blijken in 1656 te hebben plaats gehad; Coyet hertrouwde in November 1658 met de weduwe van d’ Ed. luiere Pieter van Alphen, wiens familienaam ons reeds voorkwam. Ergens is ver meld, dat dit in 1650 geschiedde, doch dit betreft den eersten echt van Helena de Stercke. die als weduwe de tweede mevrouw Coyet werd. De vroege dood van Suzanna Boudaen zij werd slechts 35 jaar, of weinig meer behoedde haar voor tal van droeve ervaringen: Formosa ging verloren, toon Coyet den 1 Februari 1662 het eiland bij verdrag moest verlaten. Te Batavia aangekomen, werd hij veroordeeld tot het zwaaien van het zwaard over ’t hoofd en tot ballingschap naar een der Banda-eilandenPrins Wil lem III heeft in 1674 dit banvonnis opgeheven. Meest altijd Avordt daarna van hem gezegd, dat hij na dat jaar niet meer werd genoemd. Daarom volgen hier twee aanteekeningen uit het kerkelijk ondertrouw-register van Amsterdam 5 Februari 1678. Everhart van Loo, ontfanger van de grote Gelderse tol, van Elburgh, woont tot Arnhem, ouders doot, met Isaac Loomanen Suzanna Coyet, van Batavia, Avede. van Adriaen Schovel, Keizers gracht. Deze personen zijn 27 Februari te Sloten ge trouwd”. De bruid schrijft zeei' fraai. 9 Augustus 1681. ,Meynardus Meynardi, van War- ven, righter tot Harnhuyzen, aldaer wonende, 35, moeder tot Groningen, met Steffen van Schoonevelt, en Catha rine Coyet van Formosa, 26, met haar vader Frederik Coyet, Heeregracht. De moeder gaf eerst consent na geweigerd te hebben. Vide Krakeelboek”. De moeder van den bruidegom had aanvankelijk

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 392