207 groote stad. Zij had eene dochter, die uiterst was in het aanleeren van zoodanige zaken, moeder in zulke kringen kon onderwijzen en voorbeeld, ’t Was of „het huisgezin HET HUISGEZIN VAN DEN RAADSHEER. aan te wijzen als nr. 20) en waarvan in het Journael van Constantijn Huygens den zoon gesproken wordt, als bewoond door den jongen Caron. Gelijk gezegd is, verkocht de schoonmoeder in 1657 haar huis in de Potenwij vinden haar met hare kinderen in Frankrijk, waar zij stierf. Uit wrok over zijne terugroeping bood hij den Fran- schen koning aan om zijne onmiskenbare bekwaam heden te wijden aan de groote handelsondernemingen van Colbert in de Indische gewesten. Weder door zijne weinig innemende houding had hij ook hier geen geluk, en na eene zesjarige werkzaamheid bij de Fran- sche O. I. C. werd hij in 1671 teruggeroepen. Hij leed schipbreuk bij den mond van den Traag en verdronk zijn zoon, die hem vergezelde, bracht er het leven af, maar al hunne bezittingen gingen te gronde met het vaartuig. Een andere zoon, die de reis over land zou doen, werd door Bedouïnen uitgeplunderd en kwam zonder have thuis. Bij het vertrek van Caron naar Madagascar, ging zijne vrouw met de jonge kinderen naar Frankrijk, waar, zooals wij van elders weten, ook hare oude moe der zich vestigde en hare weinige overige levensdagen sleet (Wdb. van Hoogstraten, t.a p.). Stansie, die toen zeven kinderen had, was niettemin in de kracht harer jarenaltijd vol levenslust en galanterieën, beviel haai de Parijsche wereld uitmuntend. Haar man hinderde haar weinig en zijn rang als ridder van Sint-Michiel, met goede inkomsten, gaven haar een aangenaam verblijf in de bevattelijk die zulk eene door woord

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 394