223 MAATSCHAPPIJ VAN SCHOONE KUNSTEN. De Geïllustreerde Courant aan het publiek. „Door een zamenloop van omstandigheden is de „Redactie der Geïllustreerde Courant verpligt de uitgave „van het blad in het tegenwoordig formaat te staken. „Zij behoudt zich echter voor om in overeen stemming met de uitgevers welligt later de onder- „neming op een anderen voet te herstellen.” „De Redactie der Geïllustreerde Courant”. Slechts 5 maanden mocht dit papieren wicht in het leven blijven Onder de uitgaven van Fuhri, door de houtsneéschool geïllustreerd, behoorden ook Physiologic van den Haag. Zooals algemeen bekend, was dit sarcastisch en pittig boekske door Dr. Jonckbloed geschreven. Menig zonder ling excentriek Hagenaar van dien tijd kwam daarin bekaaid af, en vond zich daarin niet alleen „beschreven”, maar ook „gecontrafeit”. Jonckbloed maakte zich daar door veel vijanden. Voorts werd door Fuhri uitgegeven, geïllustreerd met houtsnéeplaten„Luimige reis langs den Rijn”. „Het leven van Willem I, Prins van Oranje,” „Vliegende Reeks practische leerboeken voor kinderen, van „La Fontaine” en „Robinson Crusoë”. Ontel- bladen,” fabels baar vele andere uitgaven werden nog door Fuhri bezorgd. Toch kon hij het niet volhouden 1 Hij werd, zoo schreef wijlen Kruseman in zijne reeds gemelde „Bouwstoffen”, het slachtoffer van zijn al te koene waagzucht. Iedere hartstocht, hoe nobel in zijn grond ook, draagt zijn eigen straf, zoo die hartstocht zich niet bij tijds laat teugelen. En even als het betere soms de vijand kan wezen van het goede, evenzoo is het overwerken de schaduw van den ijver. Het kon niet uitblijven of die opeenhooping

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 410