225 MAATSCHAPPIJ VAN SCHOONE KUNSTEN. j van H. M. de de gelegenheid werd gesteld eenige stukken betreffende de van Schoone Kunsten. gaande hoog gewaardeerde toestemming Koningin-Regentes, in 1 kennis te nemen van voormalige Maatschappij Die stukken zijn 1°. Afschrift der akte van oprichting door wijlen den Notaris Van der Haak verleden (van welke akte hierboven een overzicht). 2°. Nota ongedateerd van wijlen den Heer C. G. Withuys, met een voorstel aan de gemachtigden van Z.M. Koning Willem II om de Maatschappij door het van maand in leen verstrekken der benoodigde gelden, in staat te stellen, om bij wijze van proefneming nog twee jaren te werken. De Vennooten zouden dan afstand doen van hun recht om gedurende de twee proef jaren de liquidatie der Vennootschap te vorderen. 3°. Décharge van den Heer J. W. ten Hagen voor zijn gehouden beheer (onderteekend door den Secretaris der Maatschappij en van den Baad C. G. Withuys). 4°. Omschrijving van de werkzaamheden van de beide Direc teuren der Maatschappij. 5°. Eigenhandig door den Koning onderteekende verklaring in de Fransche taal, waarbij Z.M. zijn Secretaris machtigt voor en namens Z.M. te ontvangen de 80 aandeelen waarvoor H.D. had deelgenomen 30 April 1841. 6°. ld.waarbij dezelfde Secretaris gemachtigd werd voor Z.M.’s particuliere rekening nog te nemen een vijfde der aan deelen, waarvoor Z.M. in de Maatschappij reeds betrokken is 20 Juni 1841. (Hier is de handteekening ook in de Fransche taal). Ongedagteekend schrijven aan den Heer Ragay, Thesausier des Konings, luidende: .,De ondergeteekende zal zich volgaarne ten genoegen van den Heer Hamman, met de ontvangst en het overmaken der gelden belasten.” 7°. Adres aan den Koning (16 Februari 1842, onderteekend I. .1. van Ryekevorsel) ten geleide der notulen van de Algemeene Vergadering van aandeelhouders der Maatschappij. Daaruit zou 15

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 412