236 EEN ALBUM AMICOBUM. deze gebeurtenis. Zie hieromtrent zijne dag-elijksche aanteekeningen, n°. 882. in den Cat. der ïlaagsche Gein. Bibliotheek. vijanden van doortastende maatregelen lieten zij in hechtenis nemen, nadat zij de toegangen tot de ver gaderzaal met soldaten hadden laten afzetten. Alsnu werd in het leven geroepen de constitueer ende vergadering, representeerend het Bataafsche. volk. Mid- deringh was voorzitter. Hurau reeds meermalen in liet Haagsch Jaarboekje aangehaald, geeft als ooggetuige van deze gebeurtenis, het volgende verhaal. „Nadat de N. vergadering den 22‘‘n ’s morgens ten 8 uuren buiten gewoon door den Pres. Midderingh be- schreeven was, en reeds ’s morgens vroeg zo wel de Holl. bezetting als de Burgérmagt onder de wapenen gekomen waaren, en de toegangen van den Haag bezet, zo dat niemand daaruit vertrekken mogt, begeven zich onderscheiden leden derwaarts terwijl de Pr. Gen. Joubert en de Lt. Gen. Daandels met zijn staf en verdere Com mandanten zich op de antichambre bevonden; eenige leden wierden in de vergaderzaal binnen gelatenandere ver- zogt zich in ’t kabinet van den Presidt. te begeeven, daar zij in staat van arrest bij elkander kwamen. C. L. van Beyma, van Gastrop, van Hamelsveld, Kantelaar, van Marie, de Mist, Scheltema, De Sitter, van Hooft, van Manen, v d1' Spyk, Brouwer, Stoffenberg, van Eek, Bylevelt, Vitringa, de Vos van Steenwijk, Bultman, C. van der Hoop, van Kleffens en Gambier. „Even over 8 uuren begaf de Presidt verzeld van een groot getal leden, int voormaalig Logernd van Haarlem snagts saamgekomen, voorafgegaan en opgesloten door Grenadiers der Burgérmagt na ’t Hotel der N. V., in

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 426