237 EEN ALBUM AMICOKUM. de Vergaderzaal gekomen zijnde werden de deuren ge sloten en de vergadering formeerde een Committé Gen., waarin de Presdt kennis gaf dat hij omt gevaar waarin ’t Vaderland zich bevond, nodig geoordeeld had de leden van de Comm, van Binnenlandsche zaken, Bicker, Hahn, Queysen, de Beveren, Jordens en H. Gevers en noch eenige leden te doen arresteeren, dat door de vergadering geapprobeerd werd, wijders stelde de Preside voor hem na te volgen in ’t afleggen van deze verklaaring dat zij een onveranderlijke af keer hadden van het stad houderlijk bestuur Aristocratie Foederalisme en Regee- ringloosheid, dat door al de leden en de Secrets van Haaften gedaan werd uitgezonderd de Lange, Ten Berge, Wekker de Groot, Rehler, van Haersolte tot den Doorn, Linthof, Homan, Lentholt beide leden der comm. der const; de jonge Keizer en Zeeper die dan ook door den Pres, gelast wierden de vergadering te verlaten. Er werd een comm. benoemd om aan de ge arresteerde leden in het vertrek te communiceer en, dat zij uit den staat van arrest ontslagen wierden en zich naar hunne huizen konden begeven, doch echter op hunne persoonlijke verantwoordelijkheid hun verbiedende zich weder ter vergadering te begeven deze plaats te verlaten of eenige corresp te houden”. Wat de personen zelf betreft verwijzen we voor eenige levensbijzonderheden naar de aanteekeningen aan dit opstel toegevoegd, waarbij de volgorde in acht is ge nomen, overeenkomende met die van het Album Amicorum. De Heer Jhr. C. H. C. A. van Sypesteyn, wien we onzen hartelijken dank brengen, voor de bereidwilligheid, waarmede dit merkwaardige Album te onzer beschikking werd gesteld, had het ons met de volgende bijzonder heden toegezonden.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 427