240 EEN ALBUM AMICORUM. de bewustheid van standvastig te zijn uitgekomen voor hetgeen wij voor waar en rechtvaardig hielden, zal ons, bij de terugkeering tot onze vrienden en magen, met een gerust hart en kalm gemoed naar het afgetreden spoor doen terugzien.” De moeielijkheden die de overheerschende machten zouden hebben om het fraaie voorschrift uit de door dezen schrijver aangehaalde proclamatie van 11 Febr. tot werkelijkheid te brengen deden L. E. van Eek bij het neerschrijven van zijne bijdrage terecht er als zijn motto bijvoegenLe milieu est le point le plus voisin de la sagesse. Met dit woord van wijsheid eindigen de bijdragen. Er moesten nog bange jaren over ons vaderland komen, eer met het weder opgaan van de oranje-zon ons volks bestaan weer op hechte gronden gevestigd was, en het door den braven van Eek bedoelde juste milieu als bereikt kon worden beschouwd. Achter in het album ligt nog een geaquarelleerd blaadje waarop een takje vergeet-my-nietjes, zonder bijvoeging van naam van den maker. Heeft de maker er mede bedoeld dat de hier aange dane behandeling niet in het vergeetboek mocht ge raken, of is het een vriendschappelijk aandenken aan den samensteller van het album. Wie zal het zeggen. Maar hoe het zij, het is misschien niet kwaad zulke feiten nog eens weder in herrinnering te brengen. Het album is in leer gebonden in étui en voert tot opschrift: Album Amicorum, J. H. Stoffenberg anno 1798. Het is voor eenige jaren door mij in Amsterdam in publieke veiling gekocht geworden.”

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 430