241 EEN ALBUM AMICORUM. AANTEEKENINGEN. 16 J. H. Stoffenberg (bij v. d. Aa niet vermeld). J. F. R. van Hooff, wordt door zijn portret bij Muller vermeld. Mr. Jac. Abr. Oytenhage de Mist, geboren in 1749 te Zalt-Bommel. Een der drie secretarissen in Kampen, mengde zich in de politieke twisten. Klom later, ook evenals de meesten der genoemden, onder het Koning schap tot aanzienlijke staatsbetrekkingen op. Jacob van Manen Azn., vrederechter in het kanton Rhenen overleed in 1822. Hij was een geletterd man, en werd voor de beantwoording van prijsvragen bekroond. Herm. Hendrik Vitringa was in 1786 Secretaris van Elburg, en overleed in 1801. Hij werd 6 jaar lang uit Gelderland gebannen; was evenals de anderen, in 1716 lid der nationale vergadering en werd als niet revolu tionair genoeg op 22 Januari met de 21 anderen ge vangen genomen. IJ. van Hamelsveld, geboren te Utrecht, was, na vol brachte studieën, een paar jaar predikant, o. a. te Goes, leefde daarna stil en ambteloos in zijn geboortestad tot 1784, toen hij benoemd werd tot hoogleeraar inde godgeleerdheid aldaar. In 1787 toonde hij zich een ijverig aanhanger der patriottische partij. Zijn ambt werd hem ontnomen, en zelfs werd zijn afbeeldsel uit de senaatskamer geligt, en met een honend opschrift elders geborgen. Na de staatsomwenteling werd hij in eere hersteld. Tot 1797 was hij voorzitter der Nationale Vergadering en werd in dat jaar ook tot lid der 2e Nationale Vergadering verkozen. In 1798 met de tegen omwenteling werd hij gevangen genomen. Hij overleed in 1812.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 431