243 d. Aa niet als staat- P. Brouwer Pz., wordt bij v. kundig persoon vermeld. Hendrik van Gastrop volbracht zijne rechtsgeleerde studieën te Amsterdam en omhelsde in 1787 de zaak der patriotten. Met Jan David Pasteur werd hem na de revolutie, in 1798 een zending naar Friesland opge dragen' Omdat hij de eenheid van den Staat niet ge noeg voorstond werd hij gevangen gezet, doch tengevolge der omwenteling op 12 Juni weder vrijgelaten. J. I). Pasteur, geboren te Leiden in 1753, met rechtsgeleerde studieën aanvangende, deelde hij zijne natuurkundige uitspanningen met politieke tinnengieterij, waarvoor 1795 hem ten goede kwam. Hij heeft met dit alles toch nog 80 boekdeelen en 300 losse stukken en verhandelingen kunnen samenstellen. Hij wordt bij Hurau niet genoemd. Trouwens hij werd volgens v. d. Aa vooraf naar de Kastelenij van Holland overgebracht. C. L. van Beijma, geboren te Harlingen in 1753, promoveerde te Leiden in de rechtsgeleerdheid en werd in 1781 Secretaris van West-Dongeradeel. De zaak der patriotten was hij ijverig toegedaan en achtte het raad zaam in 1787 naar Frankrijk uittewijken, waar hij door Lodewijk XVI benoemd werd tot Commissaris-Generaal der Nederlandsche vluchtelingen. Hij overleed in 1820 te Dronrijp. J. A. van der Spijk (bij v. d. Aa niet vermeld). C. Bijleveld, blijkt volgens v. d. Aa te moeten zijn Cornells Gerrit Bijleveld, die te Veere in 1765 werd geboren. Hij overleed te Middelburg in 1849. Mr. Jacob Jan Cambier, geboren in 1786 te Vianen, over leed op zijn buitengoed onder Wassenaar 4 October 1831. Albert Jan de Sitter, geboren te Groningen 1748, overleed ambteloos. EEK ALBUM AMICORUM.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 433