4 44 Aug. 45 48 9 29 Oud-Insp. 4 Sept. 3 4 9 bestaande uit 23 oudstrijders en de ruim 90-jarige oud-waschvrouw der Citadel van Antwerpen, wed. Schoenzetter, brengen in rijtuigen gezeten en vooraf gegaan door de muziek der Veldartillerie een lauwer krans naar het standbeeld van Z.M. Willem II. In Café Zeben wordt hen na afloop van den optocht een feestdisch aangeboden. Komst van H.K.H. de Groothertogin van Saksen Weimar, Prinses Sophie der Nederlanden, om eenige dagen verblijf te houden ten paleize «Buitenrust». j- Stakman Bosse, Gep. Schout-bij-Nacht, Ridder Ned. Leeuw enz. De heer H. N. G. Neujean legt zijn functie neer als directeur van het postkantoor, waarvan hij bijna 47 jaren (1 Nov. 1879) aan het hoofd heeft gestaan en besluit met dezen dag tevens zijn 50-jarige.n loopbaan bij de posterijen. Pastoor W. H. Strijthout der R. C. kerk te Scheveningen gedenkt zijn 25-jarig priesterschap. Bewoners der Hout- en Turfmarkt verzoeken demping dier grachten aan den Gemeentel’. Opening tentoonstelling voor het schoenmakersvak in het Casino. ■f L. J. B. Verschoor, Gep. Kapt. Inf. en der gevangenissen, 62 jaar. In den Gemeenteraad wordt het voorstel van het ter gedachtenis van Constantijn Huygens op te richten monument in de Scheveningsche boschjes, nabij den Ouden Scheveningschen weg, zonder hootdelijke stemming goedgekeurd. Het Haagsche Jaarboekje voor 1897 verschenen. De Vereeniging „die Haghe” gedenkt op plechtige wijze den 300sten verjaardag van Constantijn Huygens. Des voormiddags wordt een gedenksteen geplaatst in de woning van Graaf van Bylandt in het Voorhout, waar C. Huygens drie jaren woonde en werkte. Ver volgens bijeenkomst in de St. Jacobskerk: de Voor zitter houdt een feestrede: daarna wordt een krans aan het graf der Huygensen gehecht en een orgel bespeling ten gehoore gegeven, ’s Avonds tableaux- vivants en voordrachten van Huygens werken, in de theaterzaal van het Kurhaus. De voorstelling wordt opgeluisterd door de aanwezigheid van den Groot-

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 442