5 5 Sept. 7 8 12 15 9 20 21 Oct. I 6 10 hertog van Saksen-Weimar en de Groothertogin van Mecklenburg. Tot slot wordt een toepasselijk vuurwerk voor het terras afgestoken. -j- A. A. de Vries, 89 jaar, Gep. Vice-Admiraal, Ridder M. W. O., Ned. Leeuw, enz. -j- L. J. W. de Waal, 70 jaar, Oud- Directeur van Onderwijs, Eeredienst en Nijverheid in Ned.-Indië. De Eerste Kamer neemt de kieswet aan met 34 tegen 12 stemmen. -f- N. Pereboom, 67 jaar, Gep. Luit. Kol. Inf. -[• Mr. A. J. W. Farncombe Sanders, Lid 2e Kamer der Staten-Generaal. Opening van de Huygens-tentoonstelling, in drie lokalen van het Gemeente-Museum, waarvan het initiatief is uitgegaan van den Voorzitter van „die Haghe.” De president der tentoonstelling, L. Wichers, houdt een openingsrede voor vele genoodigden waar onder ZExc. den Minister van Binnenlandsche Zaken Mr. S. van Houten, ZExc. den Commissaris der Koningin Mr. C. Fock, het Bestuur van „die Haghe” en enkele leden der Commissie van het gedenkteeken. De afronding van den strandmuur voor Zeerust, voor Delfland, voltooid. Instelling eener Commissie tot advies in zake het onderhoud en de eventueele herstelling van het Gerechtshof en de Groote Zaal op het Binnenhof. H. M. de Koningin-Regentes arriveert van Soestdijk ter opening van de zitting der Staten Generaal. H. M. is vergezeld van II. M. de Koningin en H. K. H. Prinses Pauline van Wurtemberg. j- A. Baron Calkoen, 71 jaar, Oud-Hoofdambtenaar van het Ministerie van Waterstaat. Congres voor Gezondheidsbelangen betreffende de volksgezondheid in bewoonde plaatsen, onder praesi- dium van Prof. Dr. G. Overbeek de Meijer. Vijftig jarige echtvereeniging van den Minister van Staat Mr. J. Heemskerk Az. Jhr. mi'. F. A. J. van Asch van Wijck, Oud-Gouverneur van Suriname wordt door eene Commissie namens de Snrinaamsche ingezetenen een huldeblijk aangeboden. Opening van het Medio-mechanisch Zander-Instituut aan den Bezuidenhoutschen weg.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 443