7 1897. 4 Nov. 1 Dec. 4 •10 12 s 16 26 1 Januari. 25-jarig jubilé 5 x> 22 van L. G. G. Verhuist, als commies chef der 1ste Afd. ter griffie; hij wordt benoemd tot Ridder Oranje Nassauorde. -f- A. L. Th. A. Grisart, 82 jaar, Gep. Generaal-Majoor titul. der Cavalerie, Ridder Ned. Leeuw. H. M. de Koningin bezoekt voor de eerste maal den Haagschen Schouwburg, waar Vondel’s Gijsbrecht van Aemstel wordt opgevoerd. •f ZExc. Luit. Gen. H. P. van der Beek, 68 jaar, opschrift ter herinnering aan vroegere krijgsbedrijven van dit onderdeel der cavalerie. In de Maliebaan wordt daarna het vaandel van het Regt. Grenadiers en Jagers, waarvan het onlangs daarop aangebrachte opschrift aan den Tiendaagschen veldtocht herinnert, door den kolonel Jhr. Laman Trip met een toespraak aan dat keurkorps teruggegeven. -J- C. L. Loder, 79 jaar, Gep. Generaal-Majoor, adj. i. b. d. van wijlen Z. M. Willem III, Commandeur van de Eikenkroon. -j- P. Stolk, 75 jaar, Gep. Generaal-Majoor, In specteur der Genie, Ridder Ned. Leeuw. f A. T. C. C. Schoevers, 77 jaar, sinds 1835 heel kundige alhier, Ridder in de Italiaansche Kroonorde. Mr. C. Fock viert zijn 25-jarig jubilé als Commissaris der Koningin in de provincie Zuid-Holland. Bij die gelegenheid wordt hij bevorderd tot Commandeur in de Orde van den Ned. Leeuw. j- J. H. van Nouhuys, oud-ontvanger der Registratie en Domeinen. H.H. M.M. de Koninginnen komen van hun reis uit Italië in de Residentie terug. Jhr. Mr. J. W. M. Schorer, Commissaris der Koningin in Noord-Holland. wordt benoemd tot vice-president van den Raad van State in de plaats van Jhr. van Panhuys, die, na slechts weinige jaren het hooge ambt te hebben bekleed, zijn taak heeft neergelegd. Algemeene Leden-Vergadering van ,,die Haghe”. Sprekers de HH. J. W. de Jongh en W. D. J. van Meeteren Brouwer. j- Mevr. VogelRooseboom, kunstschilderes, 53jaar.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 445