8 23 Januari, -j- P. G. 27 28 21 Febr. 23 s> 28 1 Maart. 13 14 Maart. 23 T> oud-commandant der Nieuwe Hollandsche Waterlinie, Ridder Ned. Leeuw. von Stein Callenfels, 94 jaar, Gep. Kolonel Artillerie, Ridder Ned. Leeuw en drager van het Metalen Kruis. Algemeene Leden-Vergadering van Die Haghe. Spre kers de H.H. C. Gijsberti Hodenpijl en Th. Morren. In den vroegen morgen breekt een brand uit in het Departement van Marine, die ontstaat in het magazijn van modellenen papierbenoodigdheden. De nieuwsbladen brengen in herinnering dat den 8sten Januari 1844 genoemd Ministerie totaal afbrandde, ■f- Mr. A. J. Swart, lid van den Raad van State, Commandeur Ned. Leeuw. f G. P. Booms, Gep. Luit. Generaal, 74 jaar, Ridder Ned. Leeuw, enz. Ter gelegenheid van den 100-jarigen gedenkdag der geboorte van wijlen Prins Frederik der Nederlanden, worden een achttal lauwerkransen nedergelegd op de treden van het monument op het Plein 1813. De ’s Gravenhaagsche Omnibus-Maatschappij in dienst gesteld. Algemeene Leden-Vergadering van Die Haghe. Sprekers de H.H.Kapitein ten Raa en M. Henriquez Pimentel. Vijftigjarig bestaan van Pulchri Studio, dat in het gebouw van den Dierentuin met een gecostumeerd kunstenaarsfeest gevierd wordt en dat H.H. M.M. de Koninginnen met Prinses Elisabeth van Waldeck Pyrmont met een bezoek vereeren. De Vcreeniging die Haghe brengt naar aanleiding van den 250sten sterfdag van Prins Frederik Hendrik, in de Nieuwe kerk te Delft op eenvoudige doch plechtige wijze hulde aan de nagedachtenis van den grooten Stedendwinger. f Jhr. Mr. G. J. Th. Beelaerts van Blokland, 54 jaar, Lid van de 2e. Kamer der Staten-Generaal, buitengewoon Gezant en Gevol machtigd Minister der Zuid-Afrikaansche Republiek, Commandeur Ned. Leeuw onz. •f H.K.H. de Groothertogin van Saksen-Weimar, geb. Prinses Sophie der Nederlanden, te Weimar in den ouderdom van bijna 73 jaar. f Mr. A. P. de Lange, lid der 2e Kamer.

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 446