11 Johannes Hendricus Hingman. 10 Sept. gedenk- 18 •19 21 22 27 30 5 Oct. 9 10 Oct. Beaufort aanvaardt het Vereeniging die Haghe. H.H. M.M. de Koninginnen wonen ’s middags een feesteoncert in de Kurzaal te Scheveningen bij. Afscheids-concert der Philharmonische kapel in het Kurhaus, bij welke gelegenheid Prof. Mannstaedt voor de laatste maal aldaar als dirigent optreedt, Hij wordt benoemd tot Ridder in de orde der Oranje Naussau. Door den Heer .1. II. Hingman, Commies-cbarter- meester bij het Rijksarchief te ’s-Gravenhage, wordt in tegenwoordigheid van alle ambtenaren een steen onthuld, welke in het nieuw archiefgebouw is aangebracht en waarin in gothische letters onder staande dichtregelen zijn gebeiteld: De negentiende eeuw was bijna reeds verstreken, Een drietal jaren slechts bleef daaraan nog ontbreken, Toen Wijnmaands vijfde dag dit treffelijk gevaart, Tot deze hoogte hier verrijzen zag uit d’aard. D’Annalen hier vereend zij zullen steeds verkonden De glorie en de trots van Neèrlands grijs verleên. De oudste ambtenaar aan ’s Rijksarchief verbonden, Heeft ter gedachtenis alhieï’ geplaatst dees steen. j- Mr. Heemskerk Az. 79 jaar, minister van Staat, f Mr. J. W. J. Baron Vos van Steenwijk oud-lid der Tweede Kamer Staten Generaal. Op de Algemeene Begraafplaats wordt een teeken onthuld op het graf van den Schout bij nacht K. Stak man Bosse. Ter gelegenheid van het 50-jarig bestaan der Hol!, maatsch. van Landbouw wordt de internationale tentoonstelling georganiseerd op het Malieveld, ge opend. j- Luit. Generaal P. J. Hennus, 66 jaar, Inspecteur van het Wapen der Infanterie, Ridder M. W. orde 4 kl. enz. H. M. de Koningin-Regentes vergezeld van IJ. M. de Koningin, opent de zitting der Staten-Generaal. II.H. M.M. de Koninginnen benevens de Prins en de Prinses von Wied bezoeken de Landbouwtentoon stelling. De Burgemeester Jhr. Mr. B. Ph. de eere-Voorzitterschap der

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1898 | | pagina 449