12 wijlen H. K. H. de Groot-Hertogin van Saksen-Weimarkon het Bestuur de leden met hunne Dames uitnoodigen het Paleis Buitenrust, het Park en het Huis Zorgvliet te komen bezichtigen. Van die uitnoodiging werd een ruim gebruik gemaakt; bijna 400 personen vonden op Zorgvliet een gastvrije ontvangst. De heer Vinkhuyzen, hierin bijgestaan door den heer Couturier, had alles in het werk gesteld om zijn gasten een aangenamen morgen te verschaften, waartoe het weer zeldzaam genoeg dit jaar niet weinig meêwerkte. Na de bezichtiging van het Paleis werd een wandeling door het Park gemaakt en de heuvel bezocht, welke door vader Cats aangelegd, eertijds het middenpunt van het doolhof vormde dat zich er omheen kronkelde. Vervolgens geleidde onze vriendelijke gastheer, nadat aan Dames en Heeren eenige bloemen waren aangeboden, het gezelschap naar zijne woning waar een kijkje in de zoogenaamde Catskamer werd genomen, welke volgens de overlevering de werkkamer van den stichter van het huis zou zijn geweest. Hierna werd de terugtocht door het Park ondernomen, terwijl een klein gedeelte van het gezelschap dat zoo verstandig was geweest den heer Vinkhuyzen op den voet te volgen, in de gelegenheid werd gesteld de Russische Kapel het oude Paleis Rustenburg te bezichtigen. Een week later werd een tweede wandeltocht ondernomen, en nu verzamelden de leden met hunne Dames zich bij het Pompstation te Scheveningen om door den vriendelijken Directeur der Duinwaterleiding op de hoogte te worden gebracht van de wijze waarop onze gemeente van duinwater wordt voorzien. De heer Stang, die eenige kaarten en teekeningen tot op heldering van hetgeen zou worden bezichtigd had tentoongesteld, was onvermoeid in het geven van inlichtingen. Van het beklimmen van den watertoren werd door het ge zelschap 100 personen zoo ruim gebruik gemaakt, dat velen, na halverwege de trap te zijn opgeklommen, onverrichter zake moesten terugkeeren. De heer Stang verklaarde zich evenwel gaarne bereid iederen belangstellende nogmaals in de gelegenheid te willen stellen zijn bezoek te herhalen. Half Juli verkreeg het Bestuur, door tusschenkomst van den Voorzitter, van het Hoofdbestuur der Internationale Tentoon stelling van Bakkerij. Maalderij en kookkunst de toestemming om aan ieder der leden van „Die Haghe” drie toeganskaarten

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 102