17 u Mijne heeren de nieuw be- Ook nieuwe 'correspondeerende leden hebben we te noemen. In de eerste plaats de geachte Archivaris van Delft. i,Die Haghe’’ houdt veel van annexeeren. Was het dus wonder, eer u het eerelidmaatschap te i ruimschoots hebt verdiend, en uw 7len Groei toch gaat bloei vooraf, en nu moge men een kunstmatige ledenteelt evenzeer veroordeelen als een kunstmatige kiezersteelt, bij ons valt te constateeren, dat, waar den Haag het bewijs levert, dat de kiezers trager opkomen, naarmate hun aantal toenam, onze buitengewone leden niet enkel in quantiteit zijn toegenomen, maar ook meer en meer aandeel gaan nemen in onze werkzaamheden, zoo- dat de meesten hunner van lieverlede in ’t gelid gaan staan naast de werkende leden. Gaat dus voort, geachte medeleden, met onze bataillons te ver sterken; en schaart u allen oude en nieuwe leden, jonge en oude krachten, onder het vaandel van den kring waarop ’s Gravenhage en Oranje geschreven is. En nu nog een enkel woord tot noemde eereleden. Het was het bestuur een hooge kunnen aanbieden, dat gij beiden zoo waarbij ons tevens de gelegenheid werd gegeven u op -en 70cn geboortedag geluk te wenschen. De aanbieding van dat eerelidmaatschap is voor ons, voor u, wij weten het. geen sinecure. Men wil wel zeggen, dat de titel van eerelid, correspondeerend lid. en meer dergelijke, welke dikwerf eershalve worden uitgedeeld en aangeboden, meer strekken tot een ornament, tot eene versiering van het gebouw, zonder dat de innerlijke degelijkheid daarmede eenig verband houdt en alleen wat geld kost, maar, waar gij beiden, om uwe buitengewone diensten aan onze Vereeniging betoond, zijt benoemd, zult u wel voor waarachtig willen aannemen, dat we u. met dankbaarheid vervuld, voor het aanvaarden dier benoeming, gaarne zien plaats nemen in .de rij uwer collega’s, onder wie we met eere noemen mannen als een Kuyper en een Smits, die zoo zeer doordrongen zijn van het nut onzer Vereeniging. dat zij hunne talenten als schrijver en kunstenaar volop aan onze Vereeniging wijden. Het officieele tijdstip van ouderdom, hebt gij. met die beide Heeren. bereikt, ja. reeds overschreden, maar onder de grijze haren, woont en werkt een denkend hoofd, een warm kloppend, hart, en een jeug dige werkkracht, die verbazing wekken, en ons den wensch doen uiten, dat de Allerhoogste u nog een reeks van jaren moge schenken Een egoïstische wensch misschien, maar alleszins te billijken, waar ■de luister van ..die Haghe” ons allen zoo zeer ter harte gaat!

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 107