AANWINST DER BIBLIOTHEEK. Aan het eind van gepasseerde jaar had van den Heer Zwart aan mij de overdracht plaats der Boekerij onzer Vereeniging. De Heer Zwart heeft onze Bibliotheek ruim vijf jaren trouw verzorgd, toen ten laatste door den toenemenden omvang die zij aannam en bij gebrek aan genoegzame localiteit ZWel Eerwaarde het wenschelijk achtte van de functie van Biblio thecaris ontheven te worden. Voor zijn goed beheer breng ik mijn geaehten voorganger gaarne mijn dank. Toen ik de Boekerij aanvaardde bestond zij uit 175 boekwerken, voor 't meerendeel geschiedkundige werken, verder 36 plaat werken en eenige pakketten couranten, bevattende eenige num mers van nieuwsbladen enz. met artikelen die op onze Ver eeniging betrekking hebben of van bijzonder belang voor haar zijn. Een volledige inventarisatielijst bestond van die boeken echter niet, wel vindt men alleen in ieder jaarverslag onze boekenaanwinst vermeld, waarom ik het noodig achtte, met het oog op de toenemende uitbreiding der boekerij met het catalogiseeren daarvan een aanvang te nemen. Uit cle werken die zijn ingekomen ziet men dat onze Bibliotheek zich al aardig gaat uitbreiden. Onder de schenkers moet ik in de eerste plaats noemen ons geacht eerelid Dr. B. G. van der Hegge Zijnen die ons de volgende werken schonk: 1. Quatre Brass en Waterloo, door Luit.-Genr'. W. J. Knoop. Eeestuitgaaf-Schiedam H. A. M. Roelants 1890. 2. Toespraak na de onthulling van het Nationaal Gedenk- teeken in het Willemspark op 17 November 1869.’sGravenhage M. J. Visser. 3. Luit.-Generaal W. J. Knoop een biographische schets door Luit.-Generaal P. G. Booms. Overdruk Verslagen der Vereeniging van Krijgswetenschap 1894. 4. Waterloo 18 Juni 1815. Feestrede door A. van Assen op den avond van 17 Juni 1865 gehouden te Breda, (niet in den handel.)

Jaarboeken geschiedkundige vereniging Die Haghe | 1899 | | pagina 109